Data publikacji:

Świetna gra Star Wars za darmo w Epic Games Store

Firma Epic Games postanowiła sprawić graczom wcześniejszy bożonarodzeniowy prezent. W ubiegłym tygodniu mogliśmy pobrać ciekawą produkcję z uniwersum „Evil Dead”, a teraz bezpłatnie możemy pobrać kolejny hit bazujący na popularnej kinowej marce. Sprawdźcie, o jaką grą może chodzić.
epic games store
Muszę przyznać, że Epic Games doskonale wie, jak zyskać sobie sympatię u graczy. W poprzednim tygodniu firma podzieliła się ze swoimi fanami pełną wersją gry Evil Dead: The Game, która jest naprawdę interesującym akcyjniakiem opartym na zasadach asymetrycznych gier wieloosobowych. Warto jednak zrobić sobie przerwę od tego tytułu, ponieważ do oferty „Bezpłatnych gier” wskoczył kolejny tytuł – tym razem tylko jeden, ale za to jaki! Od razu uprzedzam, że oferta jest ograniczona czasowo i można z niej skorzystać wyłącznie do 1 grudnia, do godziny 17:00.
Darmową produkcją w tym tygodniu jest fantastyczne Star Wars: Squadrons, które w dniu premiery przeszło trochę bez echa. Z pewnością wynika to z faktu, że twórcy gry postawili na stosunkowo rzadki rodzaj gier, z jakim na co dzień nie mamy do czynienia. Dzieło studia Motive jest bowiem kosmiczną strzelanką, w której nie kontrolujemy bezpośrednio postaci, tylko operujemy statkami kosmicznymi znanymi z filmów z serii „Gwiezdne Wojny”. Gra zadebiutowała 2 października 2020 roku i oprócz komputerów osobistych, jest również dostępna na PlayStation 4 i Xbox One.
Produkcja nie tylko oferuje bardzo ładną oprawę wizualną, ale przede wszystkim  świetnie sobie radzi pod względem gameplayu. Każdą z maszyn prowadzi się w inny sposób, co wymaga od graczy nieustanne koncentracji. Dzieło Motive Studio oferuje pełnoprawną kampanię fabularną na prawie dziesięć godzin zabawy oraz jeszcze bardziej rozbudowany tryb wieloosobowy dla maksymalnie dziesięciu użytkowników. Jeżeli chcecie poznać pełną moją opinię o tym tytule, to zachęcam was do zapoznania się z recenzją Star Wars: Squadrons.
Epic Games ujawniło przy okazji, jakie tytuły zostaną udostępnione bezpłatnie już za kilka dni. W miejsce Star Wars: Squadrons wskoczą takie produkcje, jak Fort Triumph oraz RPG in a Box. Szału nie ma, ale miłośnicy gier indie z pewnością będą zadowoleni.
Zdjęcie: materiały prasowe Epic Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.