Data modyfikacji:

Studio 343 zapewnia, że nie ma zamiaru porzucić serii Halo

Studio deweloperskie 343 Industries, w obliczu masowych zwolnień w strukturach Microsoftu, zapewniło graczy, że mimo tego, iż jego szeregi opuściła część załogi, nadal ma zamiar kontynuować prace nad grami z serii Halo. Przedstawiciele zespołu zaprzeczyli również krążącym po sieci plotkom jakoby mieli powierzyć dalsze losy przygód Master Chiefa zewnętrznym partnerom i ograniczyć się do mniej aktywnej roli w rozwoju serii.
Pogłoski wspominały też o tym, że ewentualne nowe tytuły z cyklu lub rozszerzenia dla Halo Infinite, skupiałby się przede wszystkim na bardziej opłacalnym finansowo trybie zabawy wieloosobowej. Zmianę priorytetów twórców miałoby potwierdzać odejście z 343 Industries Joe Statena, jednego z głównych architektów kampanii dla pojedynczego gracza w Halo Infinite.
Na temat studia wypowiadało się również ostatnio wielu jego byłych pracowników. Jasno wskazywali oni na jego poważne strukturalne problemy oraz nieudolne przywództwo, którego skutkiem były przeróżne problemy z ostatnimi odsłonami Halo, a także malejąca w oczach baza fanów niegdyś potężnej marki.
Warto dodać, że to, czy 343 Industries jako jedyne będzie wciąż zajmować się Halo, pozostaje w gestii Microsoftu. Spółka nabyła w ostatnich latach kilka zespołów deweloperskich, które mają ogromne doświadczenie w produkcji wciągających FPS-ów, wystarczy tu przywołać id Software i jego udany reboot Dooma. Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach usłyszmy coś więcej na ten temat.
Zdjęcie: mat. prasowe.