Data modyfikacji:

Rozbudowane funkcje dostępności w Xboksach

Gry pozwalają podróżować po wspaniałych światach, dzielić się przeżyciami oraz nawiązywać przyjaźnie. Żadna z tych rzeczy nie byłaby możliwa dla ponad 429 milionów graczy z niepełnosprawnościami bez rozwiązań wspierających dostępność.
prezent dla gracza xbox
W ramach corocznego doceniania społeczności graczy z ograniczeniami motorycznymi, Xbox ogłasza nowe aktualizacje funkcji dostępności, w tym:
  • Nowy kanał „Dostępność w grach” w sklepie Xbox i na Xbox.com, zawierający setki gier z oznaczonymi funkcjami dostępności. Rozwiązanie to ma na celu ułatwienie graczom znalezienie nowych produkcji posiadających interesujące ich udogodnienia.
  • Czytaj również: Xbox Series X czy S?
  • Bezprzewodowe parowanie nie wymaga już fizycznego kontaktu z konsolą Xbox Series X. Gracze mogą teraz przełączyć swój sprzęt w tryb parowania za pomocą pilota multimedialnego Xbox, polecenia głosowego lub wcześniej sparowanego kontrolera.
  • Uruchomienie „Ustawień dostępności gier” w widżetach Xbox w Game Barze. Umożliwi to łatwiejsze znajdywanie funkcji dostępności w konkretnych grach w aplikacji Xbox na PC.
  • „Xbox Ambassador Accessibility Explorer Path” – kolejny rozdział. Pojawią się nowe testy wiedzy i odznaki, przy jednoczesnym uznaniu ponad 2 milionów ukończonych zadań od czasu uruchomienia programu w październiku 2022 roku.
  • Udostępnienie „Playbook for Accessible Gaming Events” – przewodnika po wydarzeniach, który przedstawia 12 najlepszych praktyk, których Xbox nauczył się przez lata współpracy ze społecznością Gaming & Disability.
  • Mapowanie Kontrolera Adaptacyjnego Xbox i Elite Series 2 na klawiaturę. W nadchodzących miesiącach wszyscy gracze będą mogli zmapować przyciski kontrolera na ponad 80 klawiszy klawiatury PC. To rozwiązanie umożliwi graczom o ograniczonej sprawności ruchowej korzystanie z XAC w grach, które obsługują wyłącznie myszkę i klawiaturę.
  • Zdjęcie: materiały prasowe Xbox Polska
    Autor: Informacja prasowa