Data publikacji:

Fate/Samurai Remnant – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Popularna w Japonii seria Fate w końcu trafiła także do Polski. Najnowsza gra studia Omega Force nie jest jednak powiązana z pozostałymi odsłonami i nie trzeba posiadać żadnej wiedzy o serii, aby dobrze bawić się przy tym tytule. Sprawdźcie, ile kosztuje Fate/Samurai Remnant oraz na czym polega rozgrywka.
fate/samurai remnant

Premiera Fate/Samurai Remnant. Ile kosztuje?

Dzieło studia Omega Force (twórcy takich hitów jak Hyrule Warriors: Age of Calamity czy One Piece: Pirate Warriors 4) zadebiutowało 29 września 2023 roku. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Niestety na ten moment nie wiadomo nic o wersji dedykowanej Xboksom i nic nie wskazuje na to, że sytuacja kiedykolwiek ulegnie zmianie.
Gra trafiła do sprzedaży w pudełkowym wydaniu, lecz jest ono dostępne wyłącznie na konsolach Sony i Nintendo – gracze pecetowi muszą zadowolić się cyfrową dystrybucją na platformie Steam. Cena Fate/Samurai Remnant została ustalona na 269 złotych, aczkolwiek w wielu sklepach internetowych znajdziecie bardziej atrakcyjne oferty – w tym celu koniecznie zajrzyjcie na Ceneo.pl.

Czy w Fate/Samurai Remnant jest dostępna polska wersje językowa?

Niestety nie, co może stanowić spory problem dla osób, które nie znają zbyt dobrze języka angielskiego. W Fate/Samurai Remnant pojawia się niesamowicie dużo dialogów pomiędzy bohaterami, zaś gra kładzie bardzo duży nacisk na rozwój fabuły. Niestety raczej nie ma co liczyć na to, że produkcja otrzyma polonizację – jedyna nadzieja w fanowskich tłumaczeniach na PC. Warto przy okazji dodać, że w grze mamy do czynienia z japońskim dubbingiem i angielskimi napisami.
Czytaj również: Gry na 2 osoby na PS5

Fabuła w Fate/Samurai Remnant – o co tu chodzi?

W Fate/Samurai Remnant przenosimy się do świata inspirowanego feudalną Japonią, a dokładniej do czwartego roku ery Keian w okresie Edo. Produkcja przedstawia jednak fikcyjne wydarzenia, a przy tym zawiera bardzo dużo elementów fantastycznych. Fabuła kręci się wokół potężnego Świętego Graala, którego można pozyskać poprzez wygranie turnieju, w którym biorą udział pary składające się z Mistrzów i Duchów Bohaterów.
Protagonistą jest młody wojownik Iori Miyamoto, który nawiązuje więź ze swoim Sługą, przez co jest zmuszony do wzięcia udziału w rywalizacji o cenny artefakt. Jak to zwykle w tego typu produkcjach bywa, droga do celu nie będzie usłana różami, ponieważ nie wszyscy zawodnicy w honorowy sposób podchodzą do wyzwania. W Fate/Samurai Remnant nie brakuje zatem rozbudowanej, wielowątkowej historii z licznymi zwrotami akcji i dramatycznymi sekwencjami charakterystycznymi dla japońskich gier.

Rozgrywka w Fate/Samurai Remnant – najważniejsze elementy gry

Studio Omega Force znane jest przede wszystkim z tworzenia produkcji, które określane są mianem musou. Polegają one na tym, że protagonista posiada bardzo dużą moc i jest w stanie walczyć z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Zazwyczaj w takich grach akcja rozgrywa się na otwartych mapach i naszym celem jest niszczenie posterunków wroga. W Fate/Samurai Remnant twórcy podeszli jednak do zadania trochę inaczej, stawiając bardziej nacisk na RPG-owy charakter rozgrywki. Oczywiście w grze nie brakuje licznych pojedynków z oponentami, lecz równie dużo czasu poświęcamy na eksplorację licznych lokacji oraz prowadzenie rozmów z bohaterami niezależnymi.
Jeśli mielibyśmy porównać Fate/Samurai Remnant pod względem prowadzenia fabuły, poruszania się po mieście, dostępu do bonusowych minigier i zaliczaniu misji dla lokalnych społeczności, to grze Omega Force zdecydowanie najbliżej jest do cyklu Yakuza. Przeczesując ulice, można trafić do różnych zaułków pełniących role niewielkich aren, gdzie czekają na nas coraz potężni przeciwnicy, z którymi walka stanowi ogromne wyzwanie. Oprócz starć z bossami, produkcja oferuje także liczne starcia z dużymi grupami oponentów, niczym w innych grach musou. Protagonista jest w stanie jednym machnięciem miecza powalić kilku (a nawet kilkunastu) wrogów jednocześnie.
Podczas konfrontacji korzystamy przede wszystkim z dwóch katan, zaś system walki bazuje na rozbudowanych kombosach. Miyamoto bardzo dobrze radzi sobie też z magicznymi zdolnościami bazującymi na żywiołach wody, ognia itp. W trakcie pojedynków główny bohater może również liczyć na wsparcie towarzyszy, którym wydajemy drobne polecenia w trakcie walki. Wraz z postępami fabularnymi rozwijamy zdolności głównego bohatera, a także ulepszamy poszczególne elementy jego dwóch katan, dzięki czemu dostosowujemy ich statystyki do naszego stylu gry.

Jakie są wymagania sprzętowe Fate/Samurai Remnant?

Fate/Samurai Remnant może pochwalić się bardzo ładną oprawą wizualną, inspirowaną anime. Lokacje oferują dużo szczegółów, a projekty postaci oraz przeciwników są bardzo dopracowane. Kreskówkowy styl grafiki nie jest jednak bardzo wymagający technologicznie, co przełożyło się na względnie niskie wymagania sprzętowe gry. Sprawdźcie, czy wasze pecety będą w stanie odpalić ten tytuł.

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 570 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 25 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
 • Pamięć RAM: 12 GB
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce RTX 2060 / 6 GB Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 25 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Grę do testów dostarczyła firma PLAION Polska. Opinia należy do autora artykułu.
  Zdjęcie: materiały prasowe Omega Force
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.