Data modyfikacji:

PlayStation Plus - grudzień 2022. Mass Effect!!!

Jeżeli macie opłacony przynajmniej podstawowy pakiet PlayStation Plus, to z pewnością wyczekujecie na informacje odnośnie comiesięcznego zestawu “darmowych” gier od Sony. W tym miesiącu posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 5 będą mieli powody do radości ponieważ na dobrą sprawę otrzymają aż pięć fantastycznych produkcji, które wystarczą im na wiele godzin grania.
PlayStation Plus
Żeby móc pobrać poniższe tytuły wystarczy opłacić najtańszy abonament PlayStation Plus Essential. Jeżeli do tej pory tego nie robiliście, to w tym miesiącu z pewnością będziecie mieli dobre powody, żeby zmienić swoje zdanie. Zadnim jednak przedstawię wam wszystkie darmowe gry dla subskrybentów usługi, najpierw zaznaczę, że będą one dostępne do pobrania od 6 grudnia 2022 roku. Idealny prezent na Mikołajki. Każdy z tytułów będzie można uruchomić zarówno na konsoli poprzedniej generacji PS4, jak i PlayStation 5.
Najważniejszą grą z tego miesiąca bez wątpienia jest Mass Effect – Edycja Legendarna. Aczkolwiek w tym przypadku powinniśmy mówić raczej o kilku produkcjach, ponieważ to wydanie oferuje dostęp do trzech zremasterowanych gier z udziałem Komandora Sheparda. Zestaw zadebiutował 14 maja 2021 roku i przygotowało go studio BioWare, które również odpowiadało za oryginalne wersje gier.
Każdy z tytułów wchodzących w skład kompilacji otrzymał podwyższoną rozdzielczość, większą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę, poprawione tekstury oraz zmiany w interfejsie użytkownika. Siłą rzeczy zmiany najbardziej są odczuwalne w pierwszej części, która zdecydowanie najgorzej przeszła próbę czasu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to odsyłam was do mojego artykułu o Mass Effect: Legendary Edition.
Choć dzieło BioWare rozpala wyobraźnię, to wcale nie gorzej prezentuje się kolejna darmowa gra w PlayStation Plus z tego miesiąca. Mowa o Biomutant, który otrzymał wersję na PS5 raptem kilka miesięcy temu – dokładnie 6 września tego roku. W tym przypadku mamy do czynienia z ambitnym RPG z udziałem humanoidalnych zwierząt, potrafiących korzystać z broni palnej oraz stosować sztuki walki. Dzieło Experiment 101 daje także dużą swobodę pod względem podejmowania decyzji fabularnych. Więcej o grze przeczytacie w recenzji Bomutant.
Ostatnim tytułem udostępnionym w PlayStation Plus będzie sieciowa bijatyka Divine Knockout, która skierowana jest przede wszystkim do jak najmłodszych odbiorców. O grze trudno na ten moment coś powiedzieć, ponieważ tytuł dopiero zadebiutuje 6 grudnia tego roku. Na zwiastunach wygląda dosyć ciekawie, więc na pewno warto będzie to sprawdzić.
Zdjęcie: materiały PlayStation Polska
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.