Data modyfikacji:

Nowa zawartość do The Callisto Protocol

Od premiery The Callisto Protocol minęło już kilka tygodni, ale studio Striking Distance cały czas pracuje nad swoim dziełem. Twórcy przygotowali kolejną aktualizację, która nie tylko miała na celu naprawienie dotychczasowych błędów, ale także wraz z nią zadebiutował nowy tryb dedykowanym osobom szukającym większego wyzwania.
callisto
The Callisto Protocol zdecydowanie nie było złą grą, jednakże studio Striking Distance trochę się przeliczyło. Najwidoczniej sama świetna oprawa graficzna nie wystarczy do tego, żeby zyskać uznanie wśród graczy i recenzentów. Produkcja na ten moment otrzymała osiemdziesiąt trzy recenzje (w przypadku wersji na PlayStation 5) od redakcji z całego świata, co dało jej średnią 70/100. Po głębszym przemyśleniu, jestem w stanie podpisać się pod tą oceną.
Bawiłem się naprawdę dobrze podczas grania w pierwsze dzieło Striking Distance Studio i cieszę się, że ten tytuł trafił do sprzedaży, lecz zdecydowanie drzemał w nim większy potencjał. Ale jeśli chcecie poznam moją opinię o grze, to odsyłam wam do recenzji The Callisto Protocol. Tymczasem skupmy się na zawartości najnowszej aktualizacji. Twórcy opublikowali na reddicie listę zmian, z których m.in. wynika, że naprawiono osiągnięcie „The Protocol is About Life”, poprawiono optymalizację gry na wszystkich platformach, usprawniono niektóre kąty kamery oraz wyłączono możliwość otrzymywania obrażeń podczas przeskakiwania przez przeszkody.
Poprawki gry są jak najbardziej istotne, jednakże o wiele ciekawsze jest również dodatkowa zawartość, na którą wielu graczy czekało już od premiery The Callisto Protocol. Deweloper w końcu przygotował tryb NewGame+, który oczywiście ma zaoferować znacznie wyższy poziom trudności. Na szczęście gracze nie są rzucani na głęboką wodę, tylko mogą przenieść wszystkie bronie, ulepszenia oraz kredyty, jakie odblokowali przy pierwszy przejściu fabuły. Oczywiście to nadal nie oznacza, że będzie łatwo, więc bądźcie przygotowani na prawdziwe wyzwanie…
Przypominam, że The Callisto Protocol zadebiutowało 2 grudnia ubiegłego roku. Dzieło studia Striking Distance dostępne jest na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Za grę odpowiadają byli twórcy serii Dead Space, którzy postanowili stworzyć duchowego następcę swojego dawnego hitu. Widać to chociażby po głównym wątku fabularnym, klimatach grozy zmieszanych z science-fiction i gameplayu czerpiącym garściami z gatunku survival horrorów.
Zdjęcie: materiały prasowe Striking Distance Studio
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.