Data modyfikacji:

Metal: Hellsinger – gra odnosi sukces i zalicza premierę na konsolach poprzedniej generacji

Studio The Outsiders poinformowało, że posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One również mogą dołączyć do szalonej zabawy w Metal: Hellsinger. Jednocześnie twórcy ujawnili, ilu graczy zdążyło zagrać w ich pierwsze dzieło od momentu premiery na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji.
Metal Hellsinger
Zespół The Outsiders oraz wydawca Funcom mają powody do radości. Twórcy The Outsiders ujawnili, że w Metal: Hellsinger zdążyło zagrać już milion graczy na całym świecie. Wynik ten udało się osiągnąć w niespełna cztery miesiące od premiery – przypominam, że produkcja zadebiutowała 15 września 2022 roku i początkowo była dostępna wyłącznie na komputerach osobistych oraz platformach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Natomiast 8 grudnia tego roku ten rytmiczny shooter studia The Outsiders został również udostępniony na konsolach poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Dzięki temu gra jest już dostępna niemalże na wszystkich aktualnie obowiązujących platformach. Niestety na wersję dedykowaną Nintendo Switch nie mamy co liczyć.
W ostatnim komunikacie prasowym, deweloper przypomina także, że Metal: Hellsinger zostało wyróżnione w plebiscycie Golden Joystick 2022 w kategorii „najlepsze audio”. Z kolei już dziś w nocy z czwartku na piątek gra może wygrać podczas The Game Awards 2022 w kategoriach „najlepsza muzyka i ścieżka dźwiękowa”. Jako osoba, która miała okazję zagrać w ten tytuł, mogę tylko potwierdzić, że soundtrack sprawdza się tutaj doskonale. Zresztą, sprawdźcie moją recenzję Metal: Hellsinger, żeby poznać najlepsze elementy tej bardzo nietypowej produkcji.
Jeśli grę zdążyliście już ukończyć, to właśnie pojawił się kolejny powód, żeby do niej powrócić na dodatkowe kilka godzin. Wraz z premierą na PlayStation 4 i Xbox One, zadebiutowała aktualizacja 1.5, która dodała do Metal: Hellsinger nowy poziom trudności. Twórcy piszą o nim w następujący sposób:
„Archdevil to czwarty i najwyższy poziom trudności po Lamb, Goat i Beast. Doprowadza on gracza do granic możliwości, gdyż atakuje go więcej, silniejszych demonów i nie może on liczyć na ostatnią deskę ratunku. Do gry dodano również nowego demona Elite Seraph. Aby pomóc graczowi, wprowadzono nowe combosy. Wykonywanie pewnych czynności w kolejnych uderzeniach - takich jak zabicie wroga, wzbicie się w powietrze, a następnie zabicie kolejnego - nagradza gracza dodatkową furią i wyższym wynikiem.”
Zdjęcie: materiały prasowe The Outriders
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.