Data modyfikacji:

Forza Motorsport najbardziej rozbudowaną odsłoną serii

Twórcy najnowszej odsłony Forzy Motorsport ujawnili nowe szczegóły odnośnie tego projektu. Dowiedzieliśmy się, ile w grze będzie dostępnych samochodów, a także na jakim poziomie ma stać oprawa wizualna. Martwi jednak fakt sprecyzowania daty premiery, co może oznaczać tylko jedno…
Dwie ostatnie odsłony Forza Horizon były fantastyczne, jednakże to właśnie przy Forza Motorsport 7 spędziłem znacznie więcej czasu. Głównie dlatego, że produkcja wyszła dobre kilka lat temu, a ja z niecierpliwością wyczekiwałem premiery Gran Turismo 7. Polyphony Digital w końcu zaserwowało nam swoje dzieło na PlayStation 4 i PlayStation 5, co w pewnym sensie zaspokoiło moje potrzeby. W grze zrobiłem praktycznie wszystko, co mnie interesowało, dlatego teraz na radarze mam najnowsza produkcję ekipy Turn 10 Studios, które zapowiada się rewelacyjnie.
Pytanie tylko, jak długo będziemy musieli czekać na ten tytuł? Do tej pory mówiło się o wiośnie bieżącego roku, lecz podczas prezentacji Developer_Direct zorganizowanej przez Microsoft i Bethesdę, twórcy nie sprecyzowali tych informacji. Co więcej, pojawiła się wyłącznie wzmianka o tym, że premiera Forza Motorsport odbędzie się w 2023 roku, co może oznaczać przesunięcie na jesień lub okres świąteczny. Trochę szkoda, ale czasami lepiej, żeby twórcy dłużej pogrzebali przy swoim dziele, niż wypuścili do sprzedaży niedokończony produkt. A takie kwiatki zdarzają się niestety coraz częściej…
Jeśli natomiast chodzi o samą grę, to producenci zapewniają, że pojawi się w niej ponad pięćset wiernie odwzorowanych modeli pojazdów, z czego duża część nigdy wcześniej nie występowała w żadnych odsłonach serii Forza Motorsport. Deweloper przykłada również bardzo dużo uwagi do jak najbardziej realistycznej oprawy wizualnej, nie zapominając przy tym o dopieszczonej fizyce jazdy. Żeby jednak w pełni oddać potencjał tej produkcji, ma ona działać w sześćdziesięciu klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K. Osiągnięcie takiego wyniku może być trudne, lecz trzymam kciuki, że się uda. Tymczasem zobaczcie, co zaprezentowało Turn 10 Studios podczas Developer_Direct:
Przypominam, że produkcja dostępna będzie zarówno na komputerach osobistych, jak i konsoli Xbox Series X|S. Studio zdecydowało się na porzucenie konsoli starej generacji, dlatego posiadacze Xbox One będą zmuszeni do przejścia na nową platformę. Taki ruch wydaje się być jednak jak najbardziej sensowny, ponieważ tylko w ten sposób producent może osiągnąć jak najlepszą grafikę, przy wysokiej wydajności. Oczywiście warto też pamiętać, że Forza Motorsport już w dniu premiery zostanie udostępniona w Game Passie.
Zdjęcie: materiały prasowe Xbox Polska
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.