Data modyfikacji:

Film Super Mario Bros. bije rekordy i jest globalnym sukcesem finansowym

Adaptacja gier z serii Super Mario Bros. która w ubiegłym tygodniu wkroczyła do kin w 70 krajach świata (w Polsce film zadebiutuje dopiero pod koniec maja) pobiła wiele rekordów popularności, które przez wiele lat pozostawały nieosiągalne dla większości animacji. W przeciągu pierwszych pięciu dni od premiery dzieło studia Ilumination zarobiło w USA blisko 205 milionów dolarów, podczas gdy na pozostałych rynkach przyniosło w sumie 171 milionów.
Dzięki temu, że obraz zarobił w sumie 375 milionów dolarów, zdobył on tytuł najbardziej dochodowego debiutem filmu animowanego w historii, pokonując dotychczasowo rekordzistę, którym był film Frozen 2 z 2019 roku. Super Mario Bros. Bez problemu pokonał też ostatni film Marvela i według szacunków obserwatorów ma ogromne szanse na to, by zarobić ponad miliard dolarów, ostatecznie stając się najbardziej dochodowym blockbuster roku. Co ciekawe, najprawdopodobniej o tytuł ten powalczy z nim inna animacja, a więc Spider-Man: Across The Spider-Man, który pojawi się w czerwcu.
O sukcesie Super Mario Bros. zdecydowała nie tylko ogromna rozpoznawalność postaci wąsatego hydraulika, ale również to, że film jest typową produkcją familijną, która skierowana jest głównie do dzieci, przez co ma ogromna szeroką . Wielu obserwatorów spodziewa się nie tylko rychłej zapowiedzi sequela filmu, ale również kolejnych projektów animowanych opartych na innych markach Nintendo, takich jak The Legend of Zelda.
Zdjęcie: mat. prasowe