Data modyfikacji:

Chronologia Assassin's Creed - zobacz oś czasu serii

Marka Assassin’s Creed zadebiutowała w 2007 roku i od tamtej pory doczekała się kilkunastu odsłon serii, które można podzielić na główne epizody oraz spin-offy. Cechą charakterystyczną marki jest osadzanie poszczególnych części w różnych epokach historycznych. Jeden z fanów postanowił przygotować ciekawą infografikę pokazująca oś czasu całego cyklu.
Assassins-Creed
Reddit to miejsce w internecie, które jest jednocześnie przerażające, jak i fascynujące. Można tam natrafić na całą masę syfu, ale także fantastycznych zakulisowych informacji z branży gier wideo oraz zetknąć się z twórczością miłośników wirtualnej rozrywki. Tym razem padło na użytkownika o pseudonimie keithlaub, który postanowił przygotować bardzo ładną grafikę przedstawiającą w obrazujący sposób oś czasu serii Assassin’s Creed.
Obrazek uwzględnia praktycznie wszystkie odsłony cyklu, łącznie ze spin-offami pokroju Assassin’s Creed Chronicles: India czy Assassin’s Creed: Freedom Cry. Z wydanych już gier, nie znalazły się tu jeszcze produkcje z urządzeń mobilnych oraz konsoli Nintendo DS. Z racji tego, że wiemy kiedy dokładnie będzie rozgrywała się akcja nadchodzącego Assassin’s Creed Mirage, użytkownik keithlaub nie omieszkał umieścić tego tytułu na swojej grafice.
Na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących Assassin’s Creed Codename Red oraz Codename Hexe, dlatego również zabrakło dla nich miejsca. O obu projektach wiemy tylko, że jeden zabierze nas do feudalnej Japonii, z kolei drugi skupi się na XVI-wiecznej Europie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o historii serii Assassin’s Creed, to koniecznie zapoznajcie się z ostatnimi doniesieniami z prezentacji Ubisoft Forward.
Zdjęcie: materiały prasowe Ubisoftu
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.