Data modyfikacji:

Bayonetta 4 - prace nad grą rozpoczęte

Twórca serii Bayonetta, Hideki Kamiya, potwierdziła, że PlatinumGames pracuje już nad kolejną częścią przygód tytułowej wiedźmy. Odniósł się przy tym do kontrowersyjnego zakończenia trzeciej odsłony cyklu, która wydana została w październiku tego roku. Producent potwierdził, że zdaje sobie sprawę z tego, że wielu fanów nie przyjęło zbyt dobrze fabularnych rewelacji zafundowanych przez deweloperów, odbierając je jako kompletnie nieuzasadnione. Chodzi tutaj o między innymi o przedstawienie konceptu multiwersum oraz wchodzących w interakcje ze sobą alternatywnych wersji głównej bohaterki.
Kamiya dał jednak do zrozumienia, że są one częścią planów, które zrealizowane zostaną w Bayonnecie 4, dlatego też prosi o to, by dać szansę studiu ponieważ gracze zaskoczą się tym, w jaki sposób w przyszłości wykorzystają możliwości dawane przez alternatywne wersje świata gry. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego typu zapowiedzi. Studio PlatinumGames od dawana zapowiada, że chce wejść na rynek gier-usług, a więc nieustannie rozwijanych produkcji, wspieranych mikrotransakacjmi. Niestety pierwsza próba dewelopera stworzenia gry w tym formacie, którym było Babylon’s Fall, okazała się jedną z największych branżowych porażek ostatnich lat.
Obecnie Bayonetta jest jedyną cenną marką w katalogu studia. Multiwersum dałoby pretekst twórcom do stworzenia produkcji z elementami multiplayer, w której każdy gracz mógłby kontrolować własną Bayonettę, co byłoby świetnym szkieletem dla gry-usługi. Na razie trudno powiedzieć, czy twórcy rzeczywiście planują tego typu produkcję i odejście do zamkniętej kampanii fabularnej. Na odpowiedź będziemy musieli poczekać, bowiem nowa Bayonetta ukaże się dopiero za kilka lat i to prawie na pewno na nowej konsoli Nintendo, która będzie następcą Switcha.
Czytaj również: Recenzja Bayonetta 3
Zdjęcie: mat. prasowe.