Data modyfikacji:

Najlepsze gry planszowe na imprezę – ranking

Gry planszowe to doskonały sposób na urozmaicenie imprezy. W ostatnich latach na nowo zyskały popularność, a szeroka oferta produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jaką grę planszową na imprezę wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych produktów!

Ranking najlepszych gier planszowych na imprezę:
Zastanawiasz się jakie fajne gry planszowe na prezent będą najlepszym wyborem? W tym zestawieniu znajdziesz wiele tytułów, które mogą być doskonałą inspiracją.

Gry planszowe na imprezę – jak wybrać najlepszą?

Gry planszowe świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju imprezach. Gdy na domówkę wkrada się nuda, wystarczy tylko wyjąć ulubioną planszówkę, która w mig ożywi atmosferę i zaangażuje gości. Na rynku znajdziesz mnóstwo produktów o różnej tematyce, stylu i zasadach. Jak wybrać najlepszą grę planszową na imprezę dla dorosłych?


Przede wszystkim musi mieć ona proste zasady, które da się łatwo wytłumaczyć gościom. Kolejną istotną kwestią jest tematyka gry. Zręcznościowa, przygodowa, a może logiczna? Wybierz taką, która przypadnie do gustu tobie i twoim znajomym. Zanim kupisz grę, sprawdź również, ile osób może jednocześnie uczestniczyć w rozgrywce. Z pewnością znajdziesz pozycję, która będzie odpowiadać twoim potrzebom.

Imprezowe gry planszowe – ranking

Zastanawiasz się, jaką grę planszową na imprezę wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych produktów.


7. Rebel Cyklady – wciągająca, bogata gra planszowa na imprezę tocząca się w antycznej Grecji

Ranking najlepszych gier planszowych na imprezy dla dorosłych otwierają Cyklady. Produkt marki Rebel to klasyczna planszówka z piękną oprawą graficzną i ciekawą fabułą. Gra toczy się w czasach antycznej Grecji.

Zadaniem uczestników jest budowa metropolii. Należy wznosić fortece, konstruować okręty, wzywać mitologiczne istoty tak, aby doprowadzić swój lud do największej chwały. Gracze rywalizują ze sobą, a także walczą o przychylność greckich bogów. To emocjonująca, dynamiczna gra imprezowa, która spodoba się nie tylko miłośnikom historii.
 • elementy gry: plansza, kości, żetony, karty, kafle, figurki
 • liczba graczy: 2-5 osób
 • czas rozgrywki: 45-90 minut

6. Cortex – gra planszowa na imprezę dla miłośników łamigłówek

Rebel Cortex to fajna gra planszowa na imprezę, która spodoba się miłośnikom łamigłówek. Składa się z kolorowych kart zawierających przeróżne zagadki, pytania i układanki pogrupowane w sekcje tematyczne,  np. Labirynt, Koordynacja, Rozumowanie czy Wyzwanie. Pozwala ćwiczyć refleks, pamięć oraz logiczne myślenie. Cortex to świetna gra planszowa na imprezę, która jednocześnie uczy i bawi.
 • elementy gry: karty, układanki
 • liczba graczy: 2-6 osób
 • czas rozgrywki: 15 minut

5. Concordia – strategiczna gra planszowa na imprezę dla miłośników ekonomii i historii

Kolejne miejsce w rankingu najlepszych imprezowych gier planszowych zajmuje Concordia. To skomplikowana gra o ciekawej, wciągającej fabule. Toczy się w czasach Imperium Rzymskiego.

W trakcie rozgrywki uczestnicy rozwijają sieć handlową, walczą o przychylność bogów, zakładają osady i pozyskują surowce. Wymaga planowania oraz umiejętności obserwacji poczynań przeciwników. To doskonała pozycja na imprezę tematyczną – wciągające rozgrywki toczyć się mogą przez długie godziny.

 • elementy gry: plansza, magazyny, drewniane elementy i znaczniki, karty, żetony, monety
 • liczba graczy: 2-5 osób
 • czas rozgrywki: 100 minut

4. Rebel Fruit Ninja: Combo Party – zabawna gra planszowa na imprezę, dla spostrzegawczych

Fruit Ninja: Combo Party to zabawna gra planszowa na imprezę, wymagająca zarówno refleksu i spostrzegawczości, jak i planowania. Uczestnicy wcielają się w rolę prawdziwego ninja.

Podczas rozgrywki wymieniają karty, zbierają owoce, a także rywalizują, kto pierwszy chwyci totem. Fruit Ninja: Combo Party to połączenie dwóch kultowych gier planszowych – Jungle Speed oraz Fruit Ninja.
 • elementy gry: karty, żetony, rękojeść katany
 • liczba graczy: 3-6 osób
 • czas rozgrywki: 20-40 minut

3. Rebel Alhambra – gra planszowa na imprezę z ciekawą fabułą w przystępnej cenie

Alhambra to kolejna gra w naszym rankingu imprezowych gier planszowych dla dorosłych, w której uczestnicy stawiają budowle oraz budują miasta. Należy konstruować wieże, tworzyć ogrody, arkady i komnaty tak, aby pokonać przeciwników podczas budowy tytułowej Alhambry. To ciekawa gra planszowa na imprezę z wciągającą fabułą, którą kupić można za niewielkie pieniądze.
 • elementy gry: karty, znaczniki, żetony, płytki
 • liczba graczy: 2-6 osób
 • czas rozgrywki: 60 minut

2. Monopoly / Monopoly Gra o Tron – kultowa gra planszowa na imprezę wraz z wersją tematyczną

Drugie miejsce w rankingu najlepszych gier planszowych na imprezę zajmuje Monopoly. Tę kultową pozycję zna chyba każdy. Uczestnicy kupują nieruchomości, zarabiają pieniądze i budują miasta. Hitem ostatnich lat jest limitowana edycja w temacie Gry o Tron.

Zamiast tradycyjnych nieruchomości, uczestnicy kupić mogą Winterfell, Quarth czy Królewską Przystań. Gra jest pięknie wydana. Każdego fana ucieszą z pewnością cytaty z książki oraz tematyczne pionki – kruk, wilkor czy też smocze jajo.
 • elementy gry: plansza, pieniądze, pionki, karty
 • liczba graczy: 2-6 osób
 • czas rozgrywki: ok. 120 minut

1. Dobble – prosta, wciągająca gra planszowa na imprezę, która spodoba się każdemu

Zwycięzcą rankingu najlepszych planszówek na imprezę zostaje gra Dobble. Wyróżnia się prostymi zasadami, kolorową oprawą graficzną i uniwersalnością. W trakcie emocjonującej rozgrywki, uczestnicy pozbywają się swoich kart, szukając wspólnego symbolu wśród kart leżących na stole.

Trzeba wykazać się refleksem i spostrzegawczością, a także poczuciem humoru. Dobble to gra, która potrafi rozruszać każde towarzystwo. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że można wszędzie zabrać ją ze sobą. To idealna pozycja na każdą imprezę.
 • elementy gry: karty
 • liczba graczy: 2-8 osób
 • czas rozgrywki: 5-10 minut