Drugim sposobem na sprawdzenie modułu Bluetooth jest przejrzenie Menadżera Urządzeń, który możesz znaleźć w Menu Start. W Menadżerze Urządzeń wyświetli się lista podzespołów. Znajdź na niej pozycję Bluetooth i rozwiń ją. Jeśli w tym miejscu nie ma żadnych wpisów, Twój komputer najprawdopodobniej nie jest wyposażony w moduł Bluetooth. Bluetooth może być także wyłączony lub zdezaktywowany, np. w BIOS-ie czy w trybie samolotowym.
Jaki adapter Bluetooth wybrać?
Dodanie modułu Bluetooth do komputera jest wyjątkowo proste. Wystarczy wpiąć specjalny adapter Bluetooth w wolne gniazdo USB. Najlepiej wykorzystać gniazda znajdujące się z tyłu komputera, by nie zajmować wygodniejszych i łatwo dostępnych portów. Adapter działa na zasadzie plug and play, co oznacza, że jest gotowy do pracy od razu po podłączeniu. System Windows powinien automatycznie pobrać odpowiednie sterowniki.
Jeśli jednak połączenie z Bluetoothem wciąż nie jest możliwe, upewnij się w instrukcji, czy nie jest konieczne zaktualizowanie sterowników lub zainstalowanie dodatkowego oprogramowania. W podobny sposób możesz dodać do komputera łączność wi-fi. Jeśli nie chcesz zajmować gniazda USB, wybierz adapter Bluetooth wpinany go slotu PCI na płycie głównej. Wymaga to demontażu obudowy komputera PC.