Data publikacji:

Klawiatury Corsair – mechaniczne klawiatury dla graczy

SteelSeries, Razer, Logitech… Korporacji specjalizujących się w produkcji akcesoriów do PC jest wiele i każda z nich posiada w swojej ofercie urządzenia w najróżniejszych przedziałach cenowych. Nie inaczej jest z amerykańskim przedsiębiorstwem Corsair, będącym w branży komputerowej już od 1994 roku. W tym zestawieniu odłożymy na bok myszki, słuchawki oraz inne peryferia, skupiając się wyłącznie na polecanych modelach klawiatur gamingowych Corsaira.
klawiatury corsair polecane modele

Przewodowe klawiatury Corsair – polecane modele

Corsair K70 Pro

Zacznijmy z grubej rury – Corsair K70 Pro to fantastyczna klawiatura gamingowa, które nie tylko sprawi, że granie z jej pomocą stanie się o wiele przyjemniejsze, ale w dodatku zostanie z wami na lata ze względu na wytrzymałą konstrukcję. Główna część obudowy została wykonana z trwałego aluminium, natomiast nakładki na klawisze są odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone przed pękaniem i wycieraniem. Producent zastosował autorskie przełączniki optyczno-mechaniczne z aktywacją na poziomie jednego milimetra oraz płynnym liniowym skokiem charakteryzującym się superszybką rejestracją każdego kliknięcia.

Corsair K100 Optix

Wystarczy jedno spojrzenie na klawiaturę K100 Optix, aby dostrzec, że mamy do czynienia z produktem o wysokiej jakości. W tym modelu oczywiście nie zabrakło wygodnej podpórki pod nadgarstki, która jednak nie jest wykonana z plastiku i przyczepiona na stałe do obudowy. Podstawka „trzyma się” za pomocą magnesów, natomiast do jej produkcji Corsair wykorzystało piankę zapamiętującą kształt oraz sztuczną skórę. Ten model również został wyposażony w opto-mechaniczne przełączniki, które reagują na nacisk z niesamowitą szybkością, a ich żywotność wystarcza na 150 milionów kliknięć. A jeśli potrzebujecie jeszcze więcej zalet, to producent dodał aż sześć dodatkowych, programowalnych przycisków oraz praktyczne pokrętło z możliwością przypisania go do dowolnych funkcji.

Corsair K55 Pro

Choć tekst poświęcony jest przede wszystkim klawiaturom mechanicznym, to jednak postanowiłem zrobić mały wyjątek od reguły. A to dlatego, że Corsair K55 Pro pomimo tego, że jest membranówką, to oferuje parametry techniczne równie mocne co część mechaników. Jednocześnie jest to też względnie tanie urządzenie, co z pewnością zadowoli graczy z mniej zasobnym portfelem. Urządzenie zostało wyposażone w niezwykle czułe klawisze, w których jednak nie zabrakło wyczuwalnego lekkiego oporu po wciśnięciu – dzięki temu użytkownicy mogą w bardziej precyzyjny sposób kontrolować swoją postać lub pojazd, w zależności, w co grają. Ogromną zaletą membranowych przycisków jest też to, że są idealnie ciche, więc nie musicie stresować się podczas nocnych sesji, że obudzicie współlokatorów.

Corsair K63 Compact

Klawiatury dla graczy bardzo często dają dostęp do wielu dodatkowych przycisków, co z pewnością przydaje się osobom, które spędzają bardzo dużo czasu w MMORPG-ach lub rozbudowanych strategiach czasu rzeczywistego. Jeśli natomiast zazwyczaj gracie w sieciowe strzelanki, to tak naprawdę potrzebujecie solidnej myszki gamingowej oraz klawiatury z podstawowymi klawiszami – właśnie z myślą o was powstał model K63 Compact. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kompaktowe akcesorium o wymiarach 380 mm × 205 mm × 55 mm. Brakuje w nim sekcji numerycznej oraz innych niepotrzebnych ozdobników – nie zabrakło natomiast świetnych przełączników mechanicznych. W tym przypadku twórcy postawili na bezklikowe Cherry MX Red ze złotymi stykami o liniowej charakterystyce przełączania.

Corsair K60 Pro

Corsair nie tylko nieustannie rozwija swoje klawiatury, ale także szuka rozwiązań, które sprawią, że niektóre ich urządzenia będą dostępne w sprzedaży w atrakcyjnej cenie, przy zachowaniu funkcjonalności high endowego sprzętu. W tym modelu producent umieścił eksperymentalne przełączniki mechaniczne Cherry VIOLA, które pod względem wykonania różnią się od standardowych przycisków stosowanych w tego typu klawiaturach. Ich właściwości porównywalne są do Cherry MX Red, z tą różnicą, że są o wiele bardziej ciche, ale przy tym wymagają nieco więcej siły do pełnego wciśnięcia – tutaj potrzeba 75 g, natomiast w wersji czerwonej 60 g. Corsair K60 Pro jest również ciekawym wyborem ze względu na elegancką, zwartą konstrukcję oraz pełne podświetlenie RGB, które można dostosować do swoich potrzeb za sprawą oprogramowania iCUE.

Corsair K65 Pro Mini

Kolejna niewielka klawiatura dla graczy w tym zestawieniu, która także korzysta z dobrodziejstwa optyczno-mechanicznych przełączników opracowanych przez firmę Corsair. Ten model posiada wszystkie najważniejsze klawisze, z jakich skorzystacie zarówno podczas grania, jak i przeglądania internetu lub pracy. Zajmuje bardzo mało miejsca na biurku, a do tego ma odpinany przewód, dzięki czemu po zakończonym graniu można ją schować w bezpieczne miejsce, robiąc przy okazji więcej wolnego miejsca na blacie. Dobre rozwiązanie dla rodziców z małymi dziećmi.

Bezprzewodowe klawiatury Corsair

Corsair K70 Pro Mini

Firma Corsair stawia przede wszystkim na tradycyjne modele, ale nie oznacza to, że w ofercie nie znalazło się też miejsce na bezprzewodowe klawiatury gamingowe. Jednym z przykładów jest bardzo ciekawy model K70 Pro Mini, którego wymiary są naprawdę miniaturowe – raptem 293 mm × 109 mm × 40 mm. Urządzenie zostało przygotowane przede wszystkim z myślą o osobach grających we wszelkiej maści strzelanki i gry akcji, gdzie nie wykorzystuje się klawiszy ze strzałkami. Dlaczego? Ponieważ dla takowych nie znalazło się miejsce! Tak niewielka konstrukcja sprzyja także transportowi, gdyż nie powinniście mieć żadnych problemów, aby schować klawiaturę do plecaka, kiedy planujecie korzystać z niej poza domem. Corsair K70 Pro Mini bazuje na łączności Bluetooth oraz systemie radiowym Slipstream Wireless z opóźnieniem mniejszym niż 1 ms. Jeśli natomiast chodzi o przełączniki, to producent zdecydował się na mechaniczne Cherry MX Red.

Corsair K100 Air

Na koniec zostawiłem wyjątkową bezprzewodową klawiaturę Corsair, która dedykowana jest profesjonalnym graczom oraz użytkownikom marzącym o rozpoczęciu swojej kariery w e-sporcie. Co ciekawe, nie mamy tutaj jednak do czynienia z klasycznymi klawiszami, tylko niskoprofilowanymi nasadkami, przypominającymi na pierwszy rzut oka przyciski w laptopach. Tutaj oczywiście zastosowano o wiele bardziej zaawansowaną technologię, opartą na mechanicznych przełącznikach z bardzo niskim progiem działania – zaledwie 0,8 mm. W tym modelu producent także zaimplementował system Slipstream Wireless, dzięki czemu nie musicie obawiać się o przerwy w sygnale. Sprzęt może pochwalić się też bardzo długim czasem działania – z włączonym podświetleniem RGB jest w stanie pracować do pięćdziesięciu godzin, ale jeśli wyłączymy efekty świetlne, to wtedy K100 Air wytrzyma nawet dwieście godzin na jednym ładowaniu.
Zdjęcie: materiały prasowe Corsair
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.