Data modyfikacji:

Kamera do PS4 – do czego służy i czy warto kupić?

Branża gier zdążyła nas już nauczyć, że nie każda technologia przetrwa próbę czasu. Tak chociażby było z nieodżałowanym Kinectem od Microsoftu. Co innego można natomiast powiedzieć o kamerze do PS4, która przydaje się w zaskakująco wielu sytuacjach. Zobaczcie, co daje kamera do PS4 i dlaczego warto ją kupić.

kamera do ps4

Kamera do PS4 – niepotrzebny gadżet czy wartościowe akcesorium?

Pisaliśmy już o tym, dlaczego warto i jak wybrać słuchawki do PS4. Jakie jeszcze akcesoria warto zakupić do konsoli? Jednym z nich jest kamera do PS4.

Zastanawialiście się kiedyś nad kupnem kamery do PS4, ale tak naprawdę nie wiedzieliście do czego może wam się przydać? W niniejszym tekście przedstawię kilka powodów, dla których warto (lub jest to konieczne) zaopatrzyć się w akcesorium Sony.

Urządzenie nie tylko bywa wykorzystywane przez wiele gier, ale jest obowiązkowym gadżetem dla wszystkich posiadaczy PlayStation VR. Może również pełnić doskonałe narzędzie dla początkujących streamerów i zwiększyć komfort korzystania z konsoli.

Co daje kamera do PlayStation 4?

Zastanawiacie się, do czego jest kamera w PS4. Można wymienić aż sześć powodów, dla których PlayStation Camera V2 powinna znaleźć się w waszych domach.

Rozpoznawanie twarzy

Kiedy konsola jest podłączona do zasilania, kamera do PS4 potrafi rozpoznać twarz użytkownika. Gdy rozsiądziecie się już na kanapie, urządzenie po udanej identyfikacji automatycznie uruchomi PlayStation 4.

Polecenia głosowe

Kiedy sprzęt wykryje twarz, nadal nie musicie sięgać po pada. W kamerze wbudowany jest mikrofon, przez który możecie wydawać konsoli konkretne polecenia. W ten sposób przejdziecie m.in. do biblioteki gier, uruchomicie konkretne produkcje lub wejdziecie na Youtube’a.

Narzędzie streamera

Po co jeszcze kamera do PS4? Konsola PlayStatation współpracuje bezpośrednio z Twitchem, który umożliwia strumieniowanie gier. Można to robić bez udziału kamery do PS4, lecz jeśli zależy wam na rozkręceniu kariery streamera, to zawsze warto pokazać swoją twarz.

Obowiązkowy gadżet do PlayStation VR

Jeżeli zastanawiacie się, czy jest potrzebna i do czego jest kamera w PS4, a macie PlayStation VR, odpowiedź jest prosta: to dla was obowiązkowy gadżet. Gogle wirtualnej rzeczywistości współpracujące z systemem PlayStation 4 odpowiadają za bezpośrednie wyświetlanie obrazu z gry przed oczami gracza.

Żeby jednak urządzenie Sony było w stanie określić położenie użytkownika na płaszczyźnie gry, konieczna jest do tego dedykowana kamera do PS4. Żeby korzystać z PS VR będziecie musieli obowiązkowo zaopatrzyć się w Camera V2.

Kamera jako kontroler w grach

Na przestrzeni lat do sprzedaży trafiło kilka produkcji, w których za pomocą kamery możecie kontrolować rozgrywkę. Jednym z takich tytułów jest między innymi Just Dance 2020. Urządzenie przechwytuje ruchy graczy, których zadaniem jest wykonywanie układów choreograficznych do popularnych popowych piosenek.

Zwiększenie poczucia immersji w grach

W sprzedaży znajdziecie również tytuły, w których kamera do PS4 przydaje się do zwiększenia poczucia uczestnictwa w świecie gry. Przykładowo – świetny Obcy: Izolacja wykorzystywał mikrofon umieszczony w PlayStatiom Camera V2. Kiedy gracz za głośno oddychał, Ksenomorf mógł go usłyszeć i łatwo namierzyć. W Tearaway Unfolded za pośrednictwem kamery można robić zdjęcia, a następnie wykorzystywać je jako elementy ozdobne w grze.

Na wyższy poziom wskoczyła natomiast produkcja zatytułowana Playroom. W tym przypadku pokój gracza pełnił rolę lokacji, na której rozgrywane były najróżniejsze minigierki. Postacie występujące w produkcji reagowały na obiekty znajdujące się w obiektywie kamery, wliczając w to gracza.

Czy warto kupić kamerę do PS4?

Myślę, że wcześniej wymienione argumenty udowodniły, że warto. Nawet jeśli twórcy gier coraz rzadziej korzystają z jej dobrodziejstw, to i tak są sytuacje, w których PlayStation Camera V2 jest konieczna. Jeśli chcecie wskoczyć w świat wirtualnej rzeczywistości, musicie przygotować dodatkowe fundusze na kamerę do PS4.

Autor: Łukasz Morawski