Data publikacji:

Jakie gadżety do Xboxa kupić?

The gamer sitting at the table and playing video games
Pierwsza konsola z rodziny Xbox zadebiutowała na rynku w 2001 roku i od tamtego czasu Microsoft regularnie wprowadza nowe systemy, które konkurują z propozycjami PlayStation i Nintendo. Najnowsze konsole producenta, a więc Xbox X i S, trafiły do sprzedaży w 2020 roku, spotykając się z ogromnym zainteresowaniem fanów na całym świecie. Dzięki popularności i długiej obecności na rynku marki, właściciele Xboksów mogą wybierać spośród bogatego katalogu gadżetów i akcesoriów dla swoich konsol, podpowiadamy zatem, jakimi z nich warto się zainteresować. 

Polecane gadżety do konsol Xbox Series X i Xbox Series S

Xbox Elite Series 2 controller

Doskonała alternatywa dla standardowego kontrolera do konsoli Xbox Series X|S. Urządzenie jest rozbudowaną wersją klasycznego xboksowego przeznaczoną dla bardziej wymagających użytkowników. Do zalet urządzenia należy zaliczyć premiowe wykonanie, programowalne przyciski i dodatkowe paletki, które ułatwiają zabawę z wieloma grami akcji. 

Microsoft Xbox Series X controller

Jeżeli chcemy bawić się na jednym ekranie z jedną lub kilkoma osobami, niezbędny będzie zakup dodatkowego kontrolera. Microsoft oferuje bogaty wybór modeli w różnych kolorach, ponadto regularnie wypuszcza też limitowane wersje gamepadów, których design jest inspirowany różnymi grami. 

SteelSeries Arctis 9X

Jeden z najlepszych gamingowych headsetów na rynku w wersji dla konsoli Xbox oraz komputerów PC. Bezprzewodowe urządzenie wyposażone jest w wysokiej klasy dwukierunkowy mikrofon na pałąku, rejestrujący pozbawiony zakłóceń dźwięk, ułatwiający komunikację podczas rozgrywek online. Nauszniki i opaska wykonane zostały z wygodnych i trwałych materiału. Na jednym ładowaniu słuchawki działać będą do 20 godzin.

Corsair HS35

Tańsza i przewodowa alternatywa dla headsetu SteelSeries. Mimo atrakcyjnej ceny słuchawki Corsair dostarczają mocny i czysty dźwięk, nagrywając przy tym wyraźnie głos użytkownika. Mikrofon na pałąku jest odłączany, nie przeszkadza więc, kiedy nie jest on potrzebny. Sprzęt podłączamy za pomocą kabla audio 3,5 mm.

Thrustmaster Ferrari 458 

Jedną z najpopularniejszych serii na konsolach Xboksa pozostaje wyścigowa Forza, oferująca dwa osobne cykle Forza Motorsport dla fanów bardziej realistycznej jazdy samochodem, a także Forza Horizon dla miłośników zręcznościowej rozgrywki i otwartego świata. Ponieważ na konsoli nie brakuje także innych gier rajdowych, wielu graczy decyduje się zainwestować w solidną kierownicę, znacząco poprawiającą immersję. Thrustmaster Ferrari 458 jest jednym z najlepszych urządzeń tego typu, które są kompatybilne z konsolami Xbox. Sprzęt zostały wyposażony w jedenaście konfigurowalnych przycisków, w zestawie znajdziemy też dwa regulowane pedały. Maksymalny kąt obrotu kierownicy to 270 stopni.

Logitech G923 

Kierownica przeznaczona dla najbardziej wymagających fanów ścigania się na konsoli Xbox. Urządzenie wykonane zostało z najwyższej klasy materiałów (szczotkowany metal i skóra), maksymalny kąt obrotu wynosi tutaj aż 900 stopni. Przy budowie kontrolera producent zastosował najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. W zestawie znajduje się również zestaw trzech pedałów.

Turtle Beach VelocityOne Flightstick 

Wśród gadżetów na Xboksa znajdziemy też dość niszowe urządzenia, takie jak joystick VelocityOne, który został zaprojektowany z myślą o miłośnikach symulatorów lotniczych. Tego typu gry były przez długi czas zarezerwowane dla komputerów PC, ale dzięki temu, że Microsoft Flight Simulator zostały wydany również na Xboksie, z przyjemności, jaką daje latanie, mogą cieszyć się też posiadacze konsol. Sprzęt daje nieporównywalnie lepsze wrażenia ze sterowania samolotem niż zwykły kontroler, w czym pomagają również dodatkowe i programowalne przyciski funkcyjne, dające łatwy dostęp do wielu zaawansowanych funkcji unoszącej się w powietrzu maszyny.

Seagate Storage Expansion Card 1 TB 

Jedną z największych zalet konsol Xbox Series X|S są superszybkie napędy SSD, na których przechowują one dane. Niestety wadą tego rozwiązania jest ich względnie niewielka objętość, więc bardzo szybko mogą się zapełnić, zwłaszcza jeżeli jesteśmy subskrybentami usługi Xbox Game Pass. Z pomocą przychodzą tutaj karty rozszerzeniowe, które błyskawicznie powiększają dostępną przestrzeń dyskową. Przedstawiony model został wyprodukowany na licencji przez firmę Seagate, znanego producenta napędów HDD i SSD. Poza wersją 1 TB jest też dostępny w wariantach 512 GB oraz 2 TB. 

WD Black C50 dla konsoli Xbox Series X, S 1 TB

Alternatywa dla dysku Seagate, która została przygotowana przez firmę Western Digital (WD), równie dobrze rozpoznawalnego producenta dysków i pamięci komputerowych. Urządzenie o pojemności 1 TB dostępne jest w formie karty wkładanej do specjalnego portu rozszerzeniowego Xboksa Series X|S. Warto dodać, że WD przygotowało też wariant 512 GB.

Razer Universal Quick Charging Stand 

Gadżet, który powinien zainteresować każdego właściciela Xboksa. Jest to stacja ładująca dla xboksowego kontrolera, stanowi ona nie tylko wygodny sposób na jego ładowanie, ale także estetyczne przechowywanie. Warto jednak zaznaczyć, że model nie jest kompatybilny z opisanym już gamepadem Xbox Elite Series 2.