Data modyfikacji:

Ranking seriali HBO GO. Polecamy TOP10 najlepszych seriali HBO

Zestawienie najciekawszych seriali oryginalnych HBO GO. W rankingu umieściliśmy produkcje, które zostały wydane po 2014 roku lub są nadal kontynuowane nowymi sezonami.

TOP 10 seriali HBO GO:

 • Gra o Tron
 • Detektyw
 • Westworld
 • Wielkie kłamstewka
 • Dolina krzemowa
 • Młody papież
 • Ostre przedmioty
 • Ślepnąc od świateł
 • Gracze
 • Wataha
 • POZNAJCIE NAJLEPSZE SERIALE HBO GO

  GRA O TRON

  Prawdopodobnie najbardziej widowiskowy serial w historii telewizji. „Gra o Tron” to prawdziwy fenomen, który pod względem rozmachu i budżetu zostawił daleko w tyle podobne produkcje. Dzieło HBO nie jest jednak doceniane wyłącznie ze względu na świetnie wyreżyserowane bitwy i efekty specjalne stojące na kinowym poziomie. Najważniejszym jego elementem są relacje pomiędzy bohaterami, intrygi polityczne oraz ciągła niepewność odnośnie żywotów wiodących postaci. Twórcy serialu nie boją się pozbywać swoich gwiazd w najmniej spodziewanym momencie.

 • Przypomnij sobie fabułę poprzednich sezonów Gry o Tron.
 • DETEKTYW

  Serial „Detektyw” składa się dotychczas z trzech sezonów, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane (oprócz małych easter eggów). Każda seria przedstawia nowych bohaterów i skupia się na innej sprawie kryminalnej. Jeżeli szukacie w serialach dynamicznej akcji, rodem z blockbusterów, to „Detektyw” może być dla was męczarnią. Akcja poszczególnych sezonów prowadzona jest w mocno stonowany sposób, poświęcając sporo czasu na przemyślenia bohaterów oraz przedstawienie skrupulatnej pracy detektywów. Świetny serial, do którego trzeba mieć odpowiednie nastawienie. Inaczej może przerodzić się w koszmar.

  WESTWORLD

  Serial pretendujący do przejęcia pozycji lidera, po tym, jak „Gra o Tron” dobiegnie końca. „Westworld” ma wszystko, czego oczekujemy od ambitnej wysokobudżetowej produkcji – jest widowiskowo, są wybitni aktorzy, scenografia robi wrażenie, oprawa dźwiękowa wgniata w fotel, a fabuła zaskakuje na każdym kroku. Historia porusza szereg ważnych tematów dotyczących ludzkiej egzystencji i wiary, co doskonale wpisuje się w popularny ostatnio nurt cyberpunku.

  WIELKIE KŁAMSTEWKA

  Idealne życie naszych sąsiadów często jest takie wyłącznie w naszych oczach. Każdy boryka się z pewnymi problemami, czasami mniejszymi, a niekiedy tak potężnymi, że nie daje sobie rady. W takiej sytuacji postawione zostały bohaterki serialu „Wielkie kłamstewka”. Mogłoby się wydawać, że każda z trzech matek wiedzie idylliczny żywot, lecz prawda jest o wiele bardziej brutalna. Świetna produkcja, pokazująca siłę kobiet, zdolnych do wielkich czynów.

  DOLINA KRZEMOWA

  Jeśli jesteście graczami, interesuje was tematyka nowych technologii bądź męczycie się pracując w wielkiej korporacji, to ten serial powstał z myślą o was. Akcja produkcji została osadzone w tytułowej Dolinie Krzemowej, będącej mekką dla przemysłu komputerowego. To tam znajdują się siedziby największych światowych potęg, takich jak Google, Facebook, Ebay, Nvidia itp. Serial HBO opowiada o grupce znajomych, którzy za wszelką cenę próbują przebić się ze swoimi pomysłami w świecie pełnym rekinów biznesu i knujących za plecami cwanych lisów.

  MŁODY PAPIEŻ

  Amerykanin Lenny Belardo zostaje mianowany papieżem Piusem XIII. Watykan nie zdaje sobie jeszcze wtedy sprawy, jak wielki błąd popełnił. Lenny nie jest człowiekiem idącym na ustępstwa. Nie toleruje homoseksualizmu u księży, piętnuje pedofilię w kościele i ceni sobie brutalną szczerość. Przy okazji jest człowiekiem pełnym sprzeczności, łączącym w sobie nowoczesny styl życia z mocno konserwatywnymi poglądami. A przede wszystkim – czy w ogóle wierzy w Boga? „Młody papież” jednocześnie bawi, wzrusza i przeraża.

  OSTRE PRZEDMIOTY

  Pomysł wyjściowy „Ostrych przedmiotów” jest stosunkowo prosty i mało oryginalny. Dziennikarka zostaje wysłana do rodzinnego miasteczka, gdzie ma zbadać sprawę zaginięcia dwóch dziewczynek. Twórcom udało się natomiast przerodzić dosyć oklepany koncept w coś naprawdę intrygującego. Szybko wychodzi na jaw, że bohaterka nie bez powodu opuściła swoją miejscowość. Podczas serialu nie tylko odkrywamy tajemnicę zniknięcia dziewczynek, ale także poznajemy sekrety przeszłości dziennikarki.

  ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

  „Ślepnąc od świateł” to brawurowy serial Krzysztofa Skoniecznego, który powstał na podstawie książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Produkcja opowiada o Kubie, który specjalizuje się w handlu kokainą. Nie jest to jednak jakiś tam uliczny diler, tylko szycha robiąca interesy z wysoko postawionymi jednostkami - politykami, celebrytami itp. Dosyć spokojne i uporządkowane życie bohatera niespodziewanie przeradza się w koszmar, gdy z więzienia wychodzi Dario.

  GRACZE

  Dwayne Johnson znany jest przede wszystkim ze spektakularnych filmów akcji, gdzie jednym ciosem potrafi powalić tuzin przeciwników. Rola The Rocka w „Graczach” całkowicie odbiega od jego emploi. Tym razem były wrestler wcielił się w przebojowego biznesmena odpowiedzialnego za wyłapywanie talentów wśród młodych gwiazd futbolu amerykańskiego. Serial w umiejętny sposób przeplata wątki komediowe z dramatycznymi, pokazując w ten sposób, jak skomplikowane jest życie sportowców.

  WATAHA

  Kolejny rodzimy serial na liście, który trafił tutaj w pełni zasłużenie. „Wataha” opowiada o strażnikach granicznych stacjonujących w Bieszczadach. Pewnego razu dochodzi do zamachu bombowego, podczas którego ginie kilku z nich. W serialu nie zabrakło ciekawie napisanych bohaterów oraz dobrze przemyślanej intrygi. Finał pierwszego sezonu może być dla wielu widzów mocno zaskakujący. Druga seria powstała po kilkuletniej przerwie i okazała się być jeszcze bardziej wciągający.

   

  Autor: Łukasz Morawski