Data modyfikacji:

Gry karciane na wakacje. Najciekawsze tytuły

Wakacyjny czas zwykle kojarzy się ze słońcem, plażami, wędrówką górską lub po prostu zwiedzaniem. Jednak warunki pogodowe nie zawsze są naszym sprzymierzeńcem, a i od zwiedzania trzeba czasem odpocząć - jak wykorzystać wolny czas? Odpowiedź jest prosta - wykorzystaj gry karciane.

Gry karciane na wakacje:

 • Arboretum
 • Uno
 • Sabotażysta
 • Niezłe ziółka
 • Eksplodujące kotki
 • Zalety gier karcianych

  Jedną z największych zalet skorzystania z takiej formy gier jest fakt, że zwykle mieszczą się one w niewielkich opakowaniach, dzięki czemu, możemy je zabrać absolutnie wszędzie. Zwykle zasady są proste i na tyle uniwersalne, że taka forma rozrywki będzie zarówno odpowiadała dzieciom, jak i dorosłym. Długa podróż w samolocie lub pociągu? Godziny spędzone na plaży? Wolne wieczory po długim zwiedzaniu? Gry karciane są najlepszym rozwiązaniem.

  Najciekawsze gry karciane na wakacje

 • Arboretum - miejsce miłośników roślinności

  Talia do gry w Arboretum zawiera aż 80 pięknie ilustrowanych kart, reprezentujących 10 gatunków drzew o niesamowitej kolorystyce. W zależności od pożądanej długości rozgrywki na początku gry można odrzucić kilka gatunków. Głównym celem gry jest dobieranie i odrzucanie kart w taki sposób, aby stworzyć alejki poszczególnych gatunków drzew według rosnącej punktacji. Co ciekawe, dobierając karty, gracz może korzystać z tych, które zostały odrzucone przez przeciwników, należy zatem bacznie obserwować każdy ruch oponentów. Ze względu na liczne bonusy podczas punktowania alejek, gra trzyma w napięciu do samego końca.

 • Uno - dla graczy z refleksem

  Uno to prosta i popularna gra karciana. W rozgrywce może brać jednocześnie udział 10 osób, dzięki czemu na wakacyjnym wyjeździe, żaden członek rodziny nie będzie zmuszony do pozostania biernym obserwatorem oraz gra będzie bogatsza o wiele więcej niespodziewanych akcji. Talia składa się ze 119 kart, w 4 kolorach, ponumerowanych od 0 do 9 oraz z tzw. kart specjalnych, które utrudniają wygraną pozostałym graczom. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart z ręki. W jaki sposób pozbyć się karty? Musi ona pasować kolorem, numerem bądź znakiem do karty na wierzchu stosu. Brak odpowiedniej karty skutkuje wylosowaniem nowej z talii. W momencie wyrzucenia przedostatniej karty, należy wykazać się dobrym refleksem i krzyknąć UNO - w przeciwnym razie gracz otrzymuje karę w postaci dodatkowych kart. Uważaj, przeciwnicy są bardzo czujni.

 • Sabotażysta - zostań najbogatszym krasnoludem

  Blefowanie, kombinowanie i liczne interakcje, które nie zawsze mają pozytywny wydźwięk - oto esencja gry karcianej Sabotażysta. Mimo, że bajkowe krasnoludy wydają się być miłymi postaciami, w istocie to żądne złota kreatury. Gra przeznaczona jest dla 3-10 graczy, rozgrywka trwa 30 minut, Główne zadanie? Zebrać jak najwięcej złota! Ze względu na losowo wybranych sabotażystów, którzy zrobią wszystko by utrudnić krasnoludom zdobycie cennego kruszcu (na przykład poprzez niszczenie narzędzi takich jak lampy naftowe czy kilofy), gra zyskuje na nieprzewidywalności. Uważaj komu ufasz, dobry krasnolud już w kolejnej turze może zostać sabotażystą! Od graczy zależy, czy jako dobre krasnoludy, będą pomagać sobie wzajemnie w realizacji celu, czy każdy wybierze indywidualną ścieżkę bogacenia się - jedno jest pewnie, zwycięzca jest tylko jeden.

 • Niezłe ziółka - barwny świat natury

  Gra karciana Niezłe ziółka określana przez wielu graczy jako „graficzne mistrzostwo”. Czas rozgrywki wynosi około 20 minut, w zabawie może uczestniczyć od 1 do 4 graczy. Do dyspozycji są 72 precyzyjnie wykonane karty z ziołami. Zadaniem graczy jest hodowla w swoim lub wspólnym ogrodzie. Jak łatwo się domyślić, wspólny ogród niesie za sobą ryzyko utraty wyhodowanych okazów. Po zebraniu odpowiedniej ilości wybranych gatunków ziół, gracz umieszcza je w odpowiednich naczyniach. Trudność gry polega na odpowiedniej hodowli wybranych gatunków ziół (do dyspozycji mamy zwykłe zioła oraz specjalne, wysoko punktowane) oraz poniesieniu ryzyka hodowli we wspólnym ogrodzie. Należy także przewidzieć, kiedy nadejdzie odpowiedni moment - uzyskane zioła można umieścić w naczyniach tylko raz, bez możliwości dołożenia kolejnych okazów. Czy posiadasz nerwy ze stali?

 • Eksplodujące kotki - dla fanów kotów i … eksplozji

  Szybka 15 minutowa gra zawierająca 56 kart przeznaczona dla 2-5 graczy z banalnie prostymi zasadami. Głównym zadaniem jest gromadzenie odpowiednich kart umożliwiających rozbrojenie bomby - kota lub przechytrzenie pozostałych uczestników zabawy. Gracz, który wyciągnie z talii kota, którego nie potrafi rozbroić - automatycznie odpada z gry. Oprócz szybkich dynamicznych rozgrywek, dodatkowym atutem jest zabawna oprawa graficzna, która momentami bawi do łez. Zostań bohaterem wszystkich eksplodujących kotków!