Data publikacji:

Nadchodzi Ghostwire: Tokyo. Premiera gry w 2021 roku

Studio Tango Gameworks specjalizujące się w survival horrorach postanowiło spróbować sił z trochę innym rodzajem gry. W Ghostwire: Tokyo zamiast skradania i unikania walki otrzymamy dynamiczną akcję, choć nie zabraknie klimatu rodem z japońskich horrorów. Sprawdźcie, co wiemy o tym projekcie.


ghostwire tokyo

Kiedy odbędzie się premiera Ghostwire: Tokyo?

O grze Ghostwire: Tokyo usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2019 roku podczas trwania konferencji Bethesdy na targach E3 w Los Angeles. Twórcy udostępnili wtedy enigmatyczny zwiastun, lecz nie wspomnieli nic o potencjalnej dacie premiery. Dzisiaj wiemy jednak, że dzieło studia Tango Gameworks zadebiutuje dopiero w 2021 roku. Niestety dokładniejszy termin na ten moment nie jest znany, dlatego na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Na jakich platformach dostępna będzie gra Ghostwire: Tokyo?

Studio Tango Gameworks podczas prac nad swoim najnowszym projektem postanowiło całkowicie zrezygnować z ósmej generacji konsol (PlayStation 4 i Xbox One), na rzecz nowych platform. W tym momencie wiadomo, że produkcja zostanie udostępniona najpierw na komputerach osobistych oraz PlayStation 5. W późniejszym terminie Ghostwire: Tokyo trafi także na Xbox Series X|S.
Rozgrywka ma być dynamiczna i w dużej mierze skupi się na zaciętej walce z kolejnymi, coraz to bardziej pokręconymi przeciwnikami. Ze zwiastuna można też wywnioskować, że broń palna zostanie zepchnięta na dalszy plan (jeśli w ogóle się pojawi), ponieważ protagonista będzie walczył wyłącznie przy pomocy swoich paranormalnych zdolności. Wiadomo jednak, że bohater może korzystać również z łuku.

W Ghostwire: Tokyo ma pojawić się system progresji, wraz z którym gracze będą odblokowywali dostęp do coraz to potężniejszych umiejętności. Dzięki temu wraz z biegiem gry postać będzie coraz potężniejsza, a rozgrywka może ulegać delikatnym zmianom. Podczas starć z oponentami istotne ma być również odkrycie słabych punktów konkretnych rodzajów yokai. Na tę chwilę mamy potwierdzone trzy rodzaje przeciwników – Amewarashi (duch dziecka), Shiromuku (duch panny młodej) i Kuchisake (yokai z wielkimi nożycami).