Data publikacji:

Najciekawsze i najbardziej praktyczne gadżety do komputera i laptopa

Twórcy sprzętów elektronicznych dwoją się i troją, żeby sprostać potrzebom konsumentów. Do sprzedaży trafia coraz więcej praktycznych (często nietypowych) gadżetów do komputerów i laptopów, które znacząco zwiększają komfort pracy bądź grania. W tym zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym akcesoriom, jakie znajdziecie na Ceneo.pl

akcesoria komputerowe

Gadżety do komputera – nie tylko dla fanów gamingu

Klawiatura dla graczy

Nowoczesne klawiatury gamingowe to nie tylko ciekawy design czy podświetlenie RGB, ale przede wszystkim funkcjonalność. Urządzenia te sprawdzą się zarówno do grania, jak i prac biurowych. Jeżeli więc zależy wam na wysokim komforcie użytkowania komputera, to koniecznie powinniście zaopatrzyć się w klawiatury takich firm, jak Corsair, Razer czy Logitech. Korzystanie z klawiatur mechanicznych z wyższej półki cenowej znacząco zwiększy przyjemność z grania we wszystkie gatunki gier.

Mikrofon do streamingu

W czasach popularności gier sieciowych oraz serwisów streamingowych, wielu graczy chce w jakiś sposób zasłynąć. Najlepszym na to sposobem jest założenie własnego kanału na YouTubie czy Twitchu i prezentowanie widzom zapisów ze swoich rozgrywek. Sam gameplay bywa zazwyczaj nudny, dlatego warto opatrzyć go autorskim komentarzem. Mikrofony przydadzą się także osobom, które pracują w domu i regularnie biorą udział w wideokonferencjach.

Huby USB

Coraz więcej urządzeń podłączamy do komputerów za pomocą złącza USB – klawiatury, myszki, zewnętrzne karty sieciowe oraz całą masę innych akcesoriów. Jeżeli wasza jednostka stacjonarna posiada niewielką liczbą gniazd USB, to powinniście zainwestować w porządnego Huba. Dzięki temu nie będziecie musieli odłączać niektórych gadżetów, kiedy będziecie chcieli podłączyć kolejne. Ponadto Huba ustawicie na biurku, co jest o wiele praktyczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Myszka dla graczy

W przypadku myszek gamingowych jest taka sama sytuacja, jak w klawiaturach. Urządzenia stworzone z myślą o graniu posiadają szereg usprawnień, które z pewnością docenią miłośnicy gadżetów. High-endowe myszki dla graczy praktycznie zawsze wspierane są przez dedykowane oprogramowanie – z jego pomocą możecie dostosować do siebie poszczególne parametry, zarówno te wizualne (podświetlenie), jak i użytkowe (czas reakcji itp.).

Podkładka pod mysz

Bez względu na to, czy gracie w gry, czy korzystacie z komputera do przeglądania internetu, powinniście zaopatrzyć się w wygodną podkładkę pod myszkę. Szuranie gryzoniem po biurku na dłuższą metę może być irytujące oraz problematyczne. Niektóre myszki nie radzą sobie z chropowatymi powierzchniami lub błyszczącymi blatami. Dzięki odpowiedniej podkładce nie będziecie musieli zawracać sobie głowy takimi bzdurami. Warto też pomyśleć o podkładce ze specjalną poduszką na nadgarstek, która zmniejszy napięcie w dłoni podczas wielogodzinnych sesji przez komputerem.

Bungee do myszki gamingowej

Macie już dość nieustannej walki ze sztywnym kablem od myszki, nad którym nie da się zapanować? Producenci sprzętów wzięli pod uwagę ten popularny problem, dzięki czemu do sprzedaży trafiły tzw. bungee na myszki. Są to specjalne uchwyty, które umieszczacie na biurku, a następnie przytwierdzacie przewód gryzonia do specjalnego ramienia. W ten sposób macie pełną kontrolę nad kablem i ten nie będzie wam już nigdy więcej przeszkadzał podczas grania.

Gadżety do laptopa – przegląd praktycznych akcesoriów

Podkładka chłodząca pod laptopa

Wielogodzinne korzystanie z laptopów w upalne dni potrafi być dla nich mocno obciążające. Gamingowe modele posiadają chłodzenie wysokiej jakości, więc doskonale radzą sobie z wysoką temperaturą pod obudową, zaś tańsze sprzęty niestety pozostają w tyle. Warto więc pomyśleć o porządnej podkładce chłodzącej do laptopa, która będzie w stanie obniżyć jego rozgrzanie chociaż o kilka stopni.

Stolik do laptopa

Laptopy mają tę przewagę nad komputerami osobistymi, że można z nich korzystać dosłownie wszędzie – w podróży, na uczelni, a nawet w łóżku. W tym ostatnim przypadku trzymanie urządzenia na kołdrze nie wydaje się być zbyt dobrym pomysłem, ponieważ otwory wentylacyjne umieszczone na spodzie obudowy będą zasłonięte. Rozwiązaniem problemu jest stolik do laptopa, który znacząco zwiększy komfort korzystania z tego urządzenia podczas wylegiwania się w łóżku.

Wiatraczek na USB

Za oknem skwar, a wy musicie pracować przy laptopie? W sprzedaży znajdziecie niewielkich rozmiarów wiatraczki, które możecie podpiąć do komputera przez złącze USB. W upalne dni nawet taki mały powiew wiatru może być zbawienny, więc warto zawsze mnie przy sobie ten gadżet. Zwłaszcza, gdy planujecie wakacje w ciepłych krajach i musicie mieć ze sobą laptopa.

Zaślepka na kamerę

Wszystkie współczesne laptopy posiadają wbudowaną kamerkę internetową, która doskonale sprawdza się do rozmów ze znajomymi czy wideokonferencjach w pracy. Niestety mało który producent projektuje obudowy w taki sposób, żeby można było zakryć kamerkę po zakończeniu jej użytkowania. Jeśli czujecie się niekomfortowo z tym, że obiektyw cały czas skierowany jest w waszą stronę, to zamówcie zaślepkę na kamerkę i problem z głowy.

Lampka na USB

Coraz częściej laptopy wyposażone są w podświetlaną klawiaturę. Starsze modele niestety nie miały tego usprawnienia, przez co korzystanie z komputera w nocy bywa utrudnione. W takich sytuacjach przydaje się lampka podłączana poprzez USB. Nie tylko oświetli wam wszystkie klawisze, ale na dodatek wesprze podczas nocnego uczenia się na studia czy do szkoły.