Data modyfikacji:

Karta graficzna dla gracza do 1500 zł

Szukasz karty graficznej, która poradzi sobie z najnowszymi grami, ale masz ograniczony budżet? Przejrzeliśmy oferty sklepów na Ceneo.pl i wybraliśmy kilka ciekawych modeli, których cena nie przekracza 1500 zł.

Najlepsze karty graficzne dla graczy do 1500 złotych:

 • Radeon RX 590 8GB
 • MSI GeForce GTX 1060
 • Sapphire Radeon RX 580
 • Asus Radeon RX 570 Strix OC
 • Radeon RX 590 8GB - dla wymagających

  Popularny Radeon RX590 dysponuje 8GB pamięcią. Architektura GPU została stworzona w procesie technologicznym 12 nm, co wpływa na jej wysoką wydajność. Do dyspozycji są złącza HDMI, DVI oraz DVI-D obsługujące najnowsze monitory 4K. Warto dodać, że karta obsługuje także technologię wirtualnej rzeczywistości. Półpasywny system chłodzenia jest o połowę większy od tego zastosowanego w poprzednim modelu. Dwa wentylatory nie mają problemów z utrzymaniem temperatury na niskim poziomie. Całą konstrukcję chroni aluminiowa płytka z logiem producenta. Jeśli chcesz pograć w ulubiony tytuł na najwyższych ustawieniach i 60 kl./s, to ta karta graficzna bez problemu sobie z tym poradzi.

  MSI GeForce GTX 1060 - doskonała wydajność 

  Karta GeForce GTX 1060 stworzona przez znaną markę MSI wygląda bardzo dobrze i już na pierwszy rzut oka wskazuje, że mamy do czynienia z prawdziwym gamingowym sprzętem. Użytkownicy w tym modelu szczególnie doceniają bardzo dobry układ chłodzenia Torx 2.0. Unikatowa konstrukcja wytwarza o 22% więcej powietrza i co ciekawe ogranicza hałas. Za płynność działających gier odpowiada architektura Pascal wspierająca DirectX 12 i technologię FinFET. Wsparcie dla rozdzielczości 4K pozwala używać karty z najlepszymi monitorami. W kwocie do 1500 złotych ciężko znaleźć dla tego modelu konkurenta.

  Sapphire Radeon RX 580 - atrakcyjna cena

  Radeon RX 580 to bardzo cicha karta zaprojektowana z myślą o jak najlepszym chłodzeniu. Dobra częstotliwość pracy i 8GB pamięci GDDR5 wykręcają niezłe wyniki. W średniej klasy komputerze gamingowym Radeon RX 580 znajdzie swoje miejsce. Wparcie dla technologii AMD Freesync pozwoli uzyskać większą ilość klatek. Do wyciągnięcia jeszcze lepszego, nasyconego obrazu zastosowano znany z telewizorów HDR. Z odpowiednim monitorem lub telewizorem można uzyskać doskonały obraz. Cała konstrukcja jest zamknięta w obudowie z dwoma wiatrakami. To świetna karta graficzna do 1300 złotych dodatkowo wspierająca okulary wirtualnej rzeczywistości.

  Asus Radeon RX 570 Strix OC - solidne wykonanie

  Ta karta graficzna jest dedykowana dla osób, które chcą grać w najnowsze tytuły jednocześnie nie wydając majątku. Karta graficzna oferuje architekturę GPU Polaris działającą w 12 nm procesie technologicznym. Specjalnie zaprojektowany interfejs Gaming Booster pozwala w komfortowy sposób zarządzać aktualnymi procesorami, a także rozpocząć streamowanie rozgrywki. Dwa radiatory dobrze radzą sobie z odprowadzaniem ciepła, jednak w razie potrzeby można podłączyć dodatkowy wentylator do 4-pinowego gniazda. Karta Radeon RX 570 Strix ma podświetlenie RGB i wsparcie dla AMD Freesync. Stosunek jakości do ceny w przypadku tego modelu został doskonale zachowany.

  Autor: Bartłomiej Mazurek

  Autor: Bartłomiej Mazurek