Data publikacji:

Klawiatura mechaniczna – ranking. Jaką klawiaturę mechaniczną wybrać?

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez komputera, ponieważ miliony osób na całym świecie korzystają z tego sprzętu każdego dnia. Użytkowników komputerów można podzielić na tych, którzy zdecydowali się na komputery w wersji mobilnej, czyli laptopy, oraz na zwolenników komputerów stacjonarnych.
klawiatura mechaniczna ranking
Komputer stacjonarny do prawidłowego działania potrzebuje odpowiednio dobranych dodatków, takich jak monitor, myszka oraz klawiatura. To właśnie wybór klawiatury sprawia wielu osobom dużą trudność, ponieważ w sklepach ze sprzętem komputerowym znaleźć można wiele różnych modeli klawiatur.
Dynamiczny rozwój w świecie komputerowych dodatków nie ominął także działu klawiatur, dlatego producenci tego typu sprzętu wprowadzają na rynek coraz nowsze modele klawiatur. Klawiatury mechaniczne są obecnie uznawane za najlepszy wybór, który gwarantuje wyjątkowy komfort użytkowania oraz trwałość.
Klawiatury mechaniczne to niezwykle wydajne modele, jednak aby wybór tego sprzętu sprostał nawet największym oczekiwaniom, warto wiedzieć, co powinna mieć najlepsza klawiatura mechaniczna. Niezwykle ważny jest wybór przełączników w klawiaturze oraz dodatkowe funkcje i udogodnienia, które z pewnością docenią gracze oraz inni aktywni użytkownicy komputerów.

Rodzaje klawiatur

Nie jest tajemnicą, że dostępne na rynku klawiatury można podzielić ze względu na ich rodzaj. Rodzaje klawiatur różnią się głównie sposobem działania oraz mechanizmem, jaki znajduje się pod klawiszami. Jakie rodzaje klawiatur można wyróżnić?
Klawiatury membranowe to uniwersalny wybór, który sprawdzi się u osób korzystających z komputera sporadycznie lub przez krótki czas w ciągu dnia. Klawiatury membranowe działają dzięki rozciągniętej pod klawiszami membranie. Pod każdym z klawiszy umieszczona jest gumowa kulka, która podczas naciśnięcia na klawisz uderza w membranę i tym samym wywołuje pożądany ruch. Zazwyczaj przyciski w takiej klawiaturze aktywują się po wciśnięciu ich na około 4 mm.
Mimo swoich licznych zalet klawiatury membranowe nie są dobrym wyborem dla każdego. Takie klawiatury zapewniają mniejszy komfort użytkowania, szczególnie podczas pisania lub grania w gry komputerowe, a także są zdecydowanie mniej wytrzymałe w porównaniu z klawiaturami mechanicznymi. Co więcej, klawiatury membranowe wymagają od użytkownika użycia większej siły aby aktywować każdy z klawiszy, co także wpływa na wygodę podczas korzystania z tego sprzętu.
Klawiatury mechaniczne uznawane są za najtrwalsze i najwygodniejsze klawiatury, które można wykorzystywać podczas korzystania z komputera. Na klawiatury mechaniczne najczęściej decydują się fani gier komputerowych, osoby, które piszą dużo tekstów za pomocą komputera oraz wszyscy ci użytkownicy, którzy cenią sobie doskonałą jakość, komfort podczas użytkowania oraz trwałość.
Przyciski w klawiaturze mechanicznej, inaczej niż w przypadku wersji membranowej, mają swoje indywidualne mechanizmy, które odpowiadają za sprawną pracę. Przyciski w klawiaturze mechanicznej reagują już przy wciśnięciu ich na około 2 mm, a co więcej, szybko powracają do swojej pozycji początkowej.

Dobra klawiatura mechaniczna – czym się charakteryzuje? Czy warto ją kupić?

Niezaprzeczalnie dobra klawiatura mechaniczna to jeden z najlepszych wyborów, jakich można dokonać podczas kompletowania sprzętu komputerowego. Taka klawiatura z pewnością będzie trwała i zapewni komfortowe użytkowanie. Klawiatura mechaniczna jest szczególnie polecana graczom oraz wszystkim tym użytkownikom, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę, niezawodność oraz jakość.
Klawiatury mechaniczne w wersji gamingowej, czyli przystosowanej do wymagających gier komputerowych, to wyjątkowo funkcjonalne urządzenia o wysokiej jakości. Każdy profesjonalny gracz powinien mieć w swoim komputerowym ekwipunku klawiaturę mechaniczną, ponieważ jest to najlepszy wybór dla tej grupy użytkowników.
Najlepsza klawiatura mechaniczna charakteryzuje się doskonałą prędkością reakcji oraz precyzyjnością podczas wykonywania akcji. Za te cechy odpowiada niski skok, który bezpośrednio przekłada się na krótszy moment odskoku.
Czy warto zdecydować się na klawiaturę mechaniczną? Zdecydowanie tak, o czym świadczy ilość zadowolonych użytkowników tego typu sprzętu. Dobra klawiatura mechaniczna to gwarancja doskonałej jakości oraz wygody, a to często najważniejsze parametry podczas wyboru nowej klawiatury.

Przełączniki w klawiaturze mechanicznej – które wybrać?

Klawiatury mechaniczne można podzielić ze względu na rodzaj przełączników, jaki został wykorzystany w danym modelu. Jakie przełączniki są obecnie najpopularniejsze?
Przełączniki liniowe, zwane także przełącznikami czerwonymi, uznawane są za najlepszy wybór do grania nawet w najbardziej wymagające pozycje gier komputerowych. Czerwone przełączniki działają lekko oraz nie generują dużego hałasu.
Przełączniki niebieskie, czyli dotykowo-dźwiękowe, są z kolei najlepszym wyborem do pisania, chociaż także wielu graczy stawia na ten rodzaj przełączników. Podczas pracy niebieskie przełączniki generują charakterystyczny dźwięk, co dla wielu osób jest zaletą takiego sprzętu.
Dotykowe przełączniki, inaczej określane jako przełączniki brązowe, są idealnym wyborem dla graczy. Podczas pracy stawiają charakterystyczny opór, co sprawia, że naciśnięcie klawisza jest bardzo wyczuwalne.

Ranking klawiatur mechanicznych

Dobra klawiatura mechaniczna powinna charakteryzować się wysoką jakością, wygodną podpórką na nadgarstki, optymalnym ułożeniem klawiszy oraz dodatkowym portem USB.
Która z dostępnych na rynku to najlepsza klawiatura mechaniczna? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie z pewnością pomoże ranking klawiatur mechanicznych, który przedstawia się następująco:
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!