Data publikacji:

Electronic Arts angażuje się w sprawę Jacksonville

W najlepszy, możliwy sposób.

Dosłownie kilka dni temu dotarły do nas tragiczne wieści z Jacksonville. Kolejna strzelanina w Stanach Zjednoczonych uderzyła w naszą społeczność nieco bardziej, gdyż wszystko miało miejsce podczas turnieju w Madden NFL. Echa tego wydarzenia nie milkną, a w międzyczasie w całą sprawę zaangażowało się Electronic Arts, będące w końcu wydawcą gry znajdującej się cały czas w tle tego strasznego zdarzenia.

Inicjatywa tejże firmy opatrzona została mianem "Jacksonville Tribute". W jej ramach, EA przeznaczyło 1 milion dolarów na rzecz ofiar i poszkodowanych z tamtego dnia. Dodatkowo, wystartować ma akcja charytatywna, w której będzie mógł już wziąć udział każdy chętny. Na tym się to jednak nie kończy, gdyż 6 września wystartować ma również stream, mający wysłać sygnał wsparcia dla tych najbardziej dotkniętych przez incydent z Jacksonville. Więcej szczegółów ma być ujawnionych wkrótce - zarówno w kontekście transmisji, jak i zbiórki pieniędzy.

pic.twitter.com/05P95lJuIV

— #WeAreMadden (@EAMaddenNFL) 30 sierpnia 2018

Trzeba powiedzieć sobie wprost, że jest to prawdziwy gest z klasą. O Electronic Arts można powiedzieć wiele złego, ale ich zaangażowanie w tę sprawę zdaje się być wyjątkowo ważne i na miejscu. Istotnym faktem wydaje się też być informacja ze strony Andrew Wilsona, dyrektora generalnego firmy, który zapewnił, iż przy tego typu wydarzeniach pojawi się więcej środków bezpieczeństwa, mających pomóc uniknąć powtórzenia się takiej sytuacji.

Źródło: Dualshockers

Autor: Tomasz Mendyka