Data publikacji:

Beyond Good and Evil 2. Kiedy premiera nowej gry Ubisoftu?

Pierwsza odsłona Beyond Good and Evil do dzisiaj uważana jest za jeden z ciekawszych tytułów w historii gier komputerowych. Produkcja zadebiutowała w 2003 roku i oferowała bardzo ambitną fabułę, co w tamtym czasie nie było standardem w grach action-adventure. Nic więc dziwnego, że gracze oczekiwali sequelu. O kontynuacji mówiło się już od wielu lat, a ta została nawet oficjalnie zapowiedziana. Czy projekt kiedykolwiek trafi do sprzedaży? Sprawdźcie, co na ten moment wiemy o Beyond Good and Evil 2.

Polecamy: Premiery gier 2021

Beyond Good and Evil 2

Kiedy odbędzie się premiera Beyond Good and Evil 2?

O pracach nad drugą odsłoną serii dowiedzieliśmy się w 2017 roku podczas konferencji Ubisoftu na targach E3 w Los Angeles. Wtedy też twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun, a także opowiedzieli o swoich planach dotyczących tego tytułu. Niestety Ubisoft nie podał najważniejszej informacji, czyli kiedy odbędzie się premiera Beyond Good and Evil 2.

Studio od początku twierdziło, że w grę prędko nie zagramy, ale mimo to sądzono, że produkcja znacznie szybciej trafi na półki sklepowe, niż może to realnie nastąpić. Michael Ancel (kierownik projektu) twierdził, że pod koniec 2019 roku miały odbyć się beta testy, lecz tak się jednak nie stało. Nadzieję na rychłą premierę odebrał też Yves Guillemot, szef Ubisoftu.

W czasie spotkania z inwestorami musiał zdradzić, jak wygląda przyszłość zapowiedzianych przez studio gier. Niestety w przypadku Beyond Good and Evil prezes stwierdził, że na premierę musimy jeszcze poczekać. Ubisoft planuje wydać pięć gier w okresie od września 2020 do marca 2021 roku, lecz Beyond Good and Evil nie będzie zaliczało się do tego grona.

Beyond Good and Evil – jakie platformy?

Gra została zapowiedziana w 2017 roku i pierwotnie miała trafić do sprzedaży, zanim zadebiutuje dziewiąta generacja konsol. Początkowo tytuł tworzony był więc z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One (o wersji na Nintendo Switch nie było nic wiadomo). Obecnie śmiało można zakładać, że gra pominie stare platformy, na rzecz nowoczesnego Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Co wiemy o Beyond Good and Evil 2?

Akcja drugiej odsłony Beyond Good and Evil zostanie osadzona w systemie słonecznym System 3. Ludzkość praktycznie w ogóle nie istnieje, ponieważ nowo powstałe istoty otrzymują fragmenty kodu genetycznego zwierząt, żeby lepiej spełniać funkcje, do których zostaną przypisane. Wynika to z faktu, że całość kontroluje korporacja Chimera, która całkowicie wyeliminowała problem naturalnego rozrodu, tworząc wyhodowane wcześniej klony.

Świat gry ma być bardzo różnorodny, a podczas przygody zwiedzimy wiele planet, różniących się klimatem oraz lokalnymi społecznościami. W dziele Ubisoftu przyjdzie nam zwiedzić m.in. bombardowaną przez meteoryty planetę Naraka, sekretną kryjówkę Gwiezdnych Piratów czy cyberpunkowe metropolie.

Beyond Good & Evil 2 ma być rozbudowanym sandboksem, w którym gracze na początku stworzą własną postać. Rozgrywka ma bazować na eksploracji, lataniu statkiem kosmicznym oraz etapach zręcznościowych, w których będziemy wykorzystywać nowoczesne technologie, jak np. jetpack.

Nie zabraknie również sekwencji walki – jednym z głównym narzędzi do pojedynków z oponentami ma być broń biała. Twórcy mają także przygotować bogaty arsenał broni palnej, choć zdecydowanie większy nacisk zostanie położony na starcia w zwarciu.

Twórcy opublikowali sporo materiałów promocyjnych pokazujących gameplay w pełnej okazałości, dlatego warto je obejrzeć, żeby wiedzieć dokładnie, z czym będziemy mieli do czynienia przy okazji Beyond Good and Evil 2.

Autor: Łukasz Morawski