Data publikacji:

Asus czy Acer – który lepszy?

Wybór odpowiedniego laptopa do pracy, nauki, rozrywki lub do wszystkich tych aktywności często jest poprzedzony skrupulatnym poszukiwaniem informacji na temat każdej z popularnych marek produkujących komputery. Obecny rynek komputerów przenośnych zaopatrywany jest przez pięciu czołowych producentów: Acer, Asus, Lenovo, Dell, HP. Proponowane przez te firmy modele laptopów wyróżniają się dobrymi parametrami i innymi, cennymi właściwościami. Poszukując informacji przydatnych podczas poszukiwania odpowiedniego modelu komputera dla siebie, często rodzą się pytania o to, która firma jest lepsza. Biorąc na tapet dwie z podanych wyżej marek, warto zastanowić się, która firma jest lepsza – Asus czy Acer. 

Przeczytaj również: AMD vs Intel. Który procesor wybrać?

asus czy acer który lepszy

Acer vs. Asus – który lepszy?

Zarówno Acer, jak i Asus to przedsiębiorstwa z główną siedzibą w Tajwanie. Pierwsza z wymienionych firm swoje początki datuje na rok 1976. Oprócz dobrej jakości laptopów marka oferuje także inny sprzęt informatyczny, akcesoria komputerowe, oprogramowanie oraz usługi IT. Przedsiębiorstwo Asus, którego oficjalną, pełną nazwą jest ASUSTeK Computer Inc., wprowadza na rynek szereg wartościowych produktów elektronicznych.

Wśród nich znaleźć można komputery stacjonarne, laptopy, płyty główne, karty graficzne, smartfony, tablety, napędy optyczne oraz liczne akcesoria komputerowe. Laptopy tych marek często bywają porównywane ze sobą, co może wynikać z faktu pochodzenia z jednego kraju, obie marki swoje główne siedziby mają w Republice Chińskiej. Obie marki charakteryzują się szerokim wyborem różnorodnych modeli, które świetnie się sprawdzą podczas wielu aktywności. Zarówno modele marki Acer, jaki i te pochodzące z firmy Asus mogą być wykorzystywane do pracy, jak i do rozrywki. Komputery przenośne tych marek z powodzeniem obsłużą wiele profesjonalnych programów oraz wymagających gier.

Istotna cecha, która wyróżnia obie marki na rynku, to niewygórowana cena za dobrej jakości sprzęt. Firma Acer w licznych statystykach zdobywa ważne punkty za innowacje w swoich sprzętach, z kolei Asus chwalony jest za świetną jakość, solidność wykonania i stylistykę oferowanych przez siebie modeli. 

Acer czy Lenovo?

Lenovo to jedna z marek chińskiego przedsiębiorstwa Lenovo Group Limited z główną siedzibą w Pekinie. Korporacja wprowadza na rynek szeroką ofertę produktów, wśród których znaleźć można na przykład osobiste komputery, smartfony, pamięć masową, serwery czy tablety. Warto wspomnieć, że dostępna na rynku marka Motorola to również jedna z wielu marek tego informatycznego przedsiębiorstwa.

Lenovo to uznana marka laptopów, która zajmuje wysoką pozycję w większości statystyk i rankingów obejmujących popularnych producentów komputerów przenośnych. Najbardziej cenione cechy marki Lenovo to szeroka oferta różnorodnych modeli oraz odpowiednia cena adekwatna do możliwości danego sprzętu.

Wszystkie urządzenia pochodzące z tego przedsiębiorstwa są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz z najwyższą dbałością o szczegóły. Porównanie Acera z Lenovo pokazuje, że obie marki oferują pełnowartościowe produkty, które, zależnie od potrzeb, będą się świetnie sprawdzać w trakcie większości komputerowych aktywności 

Laptop Dell czy Acer?

Dell to amerykańska korporacja, która swoją główną siedzibę ma w Round Rock w stanie Teksas. W swojej ofercie posiada wiele produktów z różnych dziedzin. Wśród wprowadzonych na rynek towarów znaleźć można: 

  • komputery osobiste
  • telewizory HD,
  • urządzenia peryferyjne,
  • aparaty fotograficzne,
  • drukarki
  • urządzenia do przechowywania danych,
  • serwery, 
  • przełączniki sieciowe,
  • oprogramowania.

Pierwsze kroki na rynku marka Dell stawiała w grudniu w 1984 roku. Laptopy tego producenta wyróżniają się spośród innych niezwykłą innowacyjnością oraz niepodważalną jakością. Każdy z komputerów przenośnych, który został wprowadzony na rynek, cechuje się wysoką jakością i profesjonalnym wykonaniem. Dell w swojej ofercie posiada wysoko cenione laptopy biznesowe z serii XPS oraz modele przystosowane dla wymagających graczy, które zajmują wysokie pozycje w licznych rankingach. 

Czy Asus to dobra firma?

Na licznych internetowych forach, które podejmują wątki dotyczące najlepszych firm oferujących urządzenia informatyczne, firma Asus zdobywa wiele pozytywnych recenzji i przychylnych komentarzy. Produkty tej marki cenione są szczególnie za wyjątkowo dobre parametry, adekwatną dla nich cenę oraz doskonałą trwałość. Laptop Asus to sprzęt, który z powodzeniem będzie służył do pracy, nauki, rozrywki i innych komputerowych aktywności. 

Czy laptopy HP są dobre?

Popularna nazwa marki HP oficjalnie zastąpiła nazwę Hewlett-Packard Company dopiero w listopadzie 2015 roku. HP to duże amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe z główną siedzibą w Palo Alto w Kalifornii. Firma została założona w 1939 roku i obecnie uznane jest za drugie na świecie przedsiębiorstwo informatyczne z największymi obrotami. Marka wprowadza na rynek wiele produktów: komputery osobiste, drukarki i urządzenia poligraficzne, serwery oraz usługi IT.

Laptopy HP to wysoko cenione produkty, które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane komputerowe potrzeby u wymagających użytkowników. W licznych recenzjach, komputery przenośne HP zajmują wysokie pozycje. Tak wysokie wyniki są rezultatem doskonałej stylistyki, dobrego wykonania, zastosowania innowacyjnych rozwiązań oraz ceny adekwatnej do jakości.

Laptopy tej marki z łatwością obsłużą większość fachowych programów i aplikacji. Wśród bogatej oferty komputerów HP znaleźć można także takie urządzenia, które zostały przystosowane dla graczy. Odpowiednie parametry w laptopach gamingowych pozwalają na uzyskanie lepszych wyników, co jest kluczowym aspektem dla graczy. 

Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!