Data publikacji:

5 lat więzienia za oszukiwanie w PlayerUnknown's Battlegrounds

Tencent wytoczył ciężkie działa.

PlayerUnknown's Battlegrounds to prawdziwy hit wśród gier sieciowych. Niestety, z popularnością rośnie ryzyko oszustw. Tencent Games, który jest chińskim wydawcą PUBG, nie ma jednak zamiaru tego procederu tolerować. Gigant podjął współpracę z miejscową policją, a jej efekty widoczne są już teraz. Do tej pory zatrzymano już 120 osób w 30 indywidualnych sprawach. To nie przelewki, ponieważ zgodnie z chińskim prawem, za zakłócanie sieci komputerowych, pod które podpada tworzenie oprogramowania umożliwiającego oszustwa w grze, grozi nawet do pięciu lat więzienia!

Chociaż od oszustów, którzy tworzą nielegalne oprogramowanie do PlayerUnknown's Battlegrounds roi się na całym globie, najwięcej jest ich właśnie w Chinach, co wynika z wielkiej popularności gry w Państwie Środka i demograficznego potencjału kraju. Wspominał o tym zresztą sam Brendan Greene, dyrektor kreatywny PUBG w jednym z ostatnich wywiadów.  Aby chronić grę i graczy przed oszustami PUBG Corp. nie tylko rozdaje bany, ale także wprowadziło system, który umożliwia namierzanie oszustów.

Przy okazji gorąco zachęcamy was do lektury naszego artykułu poświęconego tajemnicy sukcesu PlayerUnknown's Battlegrounds, jak również recenzji wersji 1.0 gry.

Źródło: gameindustry.biz

 

Autor: Dawid Sych