Data publikacji:

Wysokobudżetowa gra akcji od Electronic Arts

Blake Jorgensen zdradza, że firma pracuje nad wielką grą na miarę popularnej serii Ubisoftu.

Dyrektor finansowy Electronic Arts zaznacza, że firma skupiała się dotychczas na tytułach łączących w sobie rozgrywkę jednoosobową z trybem dla wielu graczy. Elektronikom brakuje jednak wysookobudżetowej gry akcji, która uwagę poświęca przede wszystkim rozbudowanej fabule.

Jorgensen zapowiedział, że prace nad takim tytułem niedługo ruszą, a szefem projektu będzie Jade Raymond. Jest to osoba, która wcześniej współpracowała z Francuzami przy serii Assassin's Creed lub Watch Dogs, dlatego wybór wydaje się być oczywisty.

Nigdy wcześniej nie operowaliśmy w największym growym rynku - grach akcji. Chodzi o produkcje w stylu Assassin's Creed, z bardziej otwartym światem i rozgrywką nastawioną na tryb pojedynczego gracza. Ostatnio zatrudniliśmy Jade Raymond, która zajmowała się marką Assassin's Creed w Ubisofcie. Będzie odpowiadała za produkcję gry akcji wraz ze studiem, które właśnie budujemy w Montrealu. Tak więc czeka nas wiele atrakcji związanych z tym gatunkiem.

Chęć stworzenia tego typu produkcji wyrażał miesiąc temu Patrick Söderlund z EA Studios. Mając Jade Raymond na pokładzie, amerykańska firma ma wielkie szanse na odniesienie sukcesu. Wychodzi na to, że do rywalizacji pomiędzy Ubisoftem i Rockstar Games dołącza nowy gracz. Tylko czy ma szanse?

Źródło: Gamespot

Autor: Łukasz Morawski