Data publikacji:

Twórcy Serial Cleanera zapowiedzieli nową grę

Koniec ze śmieszkowaniem.

Serial Cleaner był jedną z lepszych polskich gier ubiegłego roku, o czym zresztą pisaliśmy w zestawieniu poświęconym rodzimym produkcjom. Studio iFun4All nie spoczęło na laurach i rozpoczęło od razu pracę nad nowym tytułem - Far Peak.

Akcja gry zostanie umiejscowiona w latach 80-tych ubiegłego wieku, a motywem przewodnim ma być tematyka himalaizmu. Produkcje przedstawi wydarzenia bazujące na losach prawdziwych himalaistów, stawiając duży nacisk na relacje międzyludzkie oraz podejmowanie trudnych decyzji.

W trakcie prac nad Blind'n'Bluff  nauczyliśmy się bardzo dużo. Jednak w obecnych realiach rynkowych prosty platformer, nawet prezentujący wysoki poziom graficzny, nie posiadał wystarczającej wartości i nie odzwierciedlał faktycznych możliwości studia. Tytuł ten pozwala nam nie tylko na stworzenie dobrej gry przez przedstawienie głębokiej historii, ale i na implementację rozwiniętej mechaniki. Praca nad Far Peak to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej ‘drogi życia’ graczom na całym świecie - Michał Mielcarek, CEO firmy iFun4all

Premiera Far Peak odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku, razem z inną grą, nad którą obecnie pracuje iFun4All. Czekamy na więcej szczegołów!

Źródło: iFun4All

 

Autor: Łukasz Morawski