Data publikacji:

Tizen ciągle żywy

Samsung ma ponoć w planach dwa kolejne smartfony z Tizenem na pokładzie.

Samsung jest zadowolony z wyników sprzedaży modelu Z1, w Indiach i Bangladeszu, dlatego rozważa wejście ze smartfonami, działającymi pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen, na kolejne rynki. Źródła donoszą, że w planach firmy znajduje się nie tylko Samsung Z2, ale również inny smartfon, który trafi do globalnej sprzedaży.

Samsung Z2 ma zostać wyposażony w ekran dotykowy PLS TFT-LCD, pracujący w rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 32-bitowy czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM-u, akumulator o pojemności 2000 mAh i zupełnie nowy interfejs użytkownika. Smartfon ma zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku.

Drugi smartfon, którego nazwy jeszcze nie znamy, ma otrzymać 4,8-calowy ekran dotykowy Super AMOLED S-Stripe RGB, pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 2 GB RAM-u, 8-megapikselowy aparat fotograficzny i akumulator o pojemności 2600 mAh. Użytkownicy otrzymają również dostęp do wirtualnego sklepu Tizen. Smartfon ma trafić do Stanów Zjednoczonych, Rosji, Korei, Chin, Indii, Malezji, krajów Unii Europejskiej i południowej Azji.

W ciągu najbliższych miesięcy przekonamy się na ile doniesienia te są prawdziwe.

Źródło: Tizen Experts

Autor: Dawid Sych