Data publikacji:

Titanfall na PS4: to już pewne

Vince Zampella potwierdza wcześniejsze doniesienia.

Podczas rozmowy z dziennikarzami serwisu IGN CEO studia Respawn Entertainment nie tylko potwierdził istnienie kontynuacji Titanfall, ale także to, że ukaże się ona na różnych platformach.

"Pracujemy nad kontynuacją. Nie mamy jeszcze oficjalnej nazwy, ale nie zmienia to faktu, że prace trwają. Na tym skupiamy się przede wszystkim, ale skompletowaliśmy też drugi zespół, który zajmie się pomniejszymi sprawami".

Chociaż nie padła informacja, o których dokładnie platformach mowa, nietrudno domyślić się, że chodzi również o konsolę PlayStation 4. Vince Zampella nie ukrywa też, że decyzja o uczynieniu z oryginalnego Titanfall gry dedykowanej platformom firmy Microsoft wynikała wyłącznie z pobudek biznesowych.

CEO Respawn Entertainment chciałby również, aby nowe mapy w kolejnej części Titanfall były darmowe, ponieważ płatne DLC dzielą społeczność graczy:

"Myślę, że wydawanie map w paczkach dzieli społeczność i utrudnia kojarzenie graczy. Nie wiem czy znów tego nie zrobimy, nie mogę powiedzieć na pewno, ale pomysł jest taki, żeby zrobić coś inaczej".

Vince Zampella nie zdradził, czy kontynuacja Titanfall otrzyma tryb dla pojedynczego gracza. Stwierdził jedynie, że rozwiązanie, które zostało zastosowane w pierwszej części wymaga usprawnienia.

Źródło: IGN

Autor: Dawid Sych