Data publikacji:

Co wiemy o The Lord of the Rings: Gollum?

Marka Władcy Pierścieni jest idealnym materiałem na stworzenie gry wideo. Uniwersum wykreowane przez J.R.R. Tolkiena daje ogromny potencjał na produkcje nastawione na akcje, strategie czasu rzeczywistego czy rozbudowane RPG-i. Tymczasem studio Daedalic Entertainment postanowiło stworzyć grę skradankową, osadzoną w Śródziemiu. O co chodzi w The Lord of the Rings: Gollum i kiedy produkcja trafi do sprzedaży? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części tekstu.
the lord of the rings gollum

The Lord of the Rings: Gollum – premiera i platformy

O pracach nad grą studia Deadalic Entertianment usłyszeliśmy po raz pierwszy 25 marca ubiegłego roku, czyli w międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. Przedstawiciel niemieckiego studia udzielił wtedy wywiadu serwisowi Hollywood Reporter, w którym ujawnił podstawowe informacje o grze.

Z artykułu można było dowiedzieć się m.in., że premiera The Lord of the Rings: Gollum wstępnie planowana jest na 2021 rok. Niestety dokładny termin na ten moment pozostaje tajemnicą. Twórcy potwierdzili natomiast, że ich najnowsze dzieło dostępne będzie od razu na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Oznacza to, że tytuł tworzony jest z myślą o nowej generacji konsol, z pominięciem starszych platform. 

The Lord of the Rings: Gollum – fabuła i świat gry

Akcja The Lord of the Rings: Gollum będzie rozgrywać się przed wydarzeniami znanymi z książek „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit”. Historia opowie o tytułowym Gollumie, którego doskonale znają fani powieści oraz filmów Petera Jacksona. Gracze poznają wirtualnego Smeagola w momencie odnalezienia Jedynego Pierścienia, a następnie będą doświadczać konsekwencji, jakie się z tym wiążą.


Przeczytaj także: Wolfenstein: Youngblood – recenzja


Ogromne znacznie dla prowadzenia fabuły ma mieć rozdwojenie jaźni głównego bohatera. W głowie protagonisty cały czas rozbrzmiewać będą dwa głosy, które ciągle mają ze sobą rozmawiać. Namiastkę tego mogliśmy zobaczyć chociażby w kinowej trylogii LOTR-a. To, która część osobowości Golluma zwycięży, ma zależeć od decyzji podejmowanych podczas rozgrywki przez gracza.

Twórcy zapewniają natomiast, że tworząc grę, bazują głównie na oryginalnym materiale źródłowym, dlatego ich Smeagol w niewielkim stopniu będzie przypominał postać wykreowaną przez Andy’ego Serkisa. Inaczej mają też prezentować się Nazgule, które w grze nie będą przerażającymi stworami znanymi z filmów.

Studio Deadalic Entertainment podczas prac nad The Lord of the Rings: Gollum współpracuje bezpośrednio z organizacją Middle-earth Enterprises, strzegącą dziedzictwa twórczości Tolkiena. Już samo to sugeruje, że w grze nie znajdziemy żadnych elementów, jakie mogłyby odbiegać zbyt mocno od wizji autora książek.

The Lord of the Rings: Gollum – rozgrywka i kwestie techniczne

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele o rozgrywce. Pewne jest jedynie to, że mamy mieć do czynienia z przygodową grą akcji, w której ogromny nacisk zostanie położony na bezszelestne przekradanie się pomiędzy przeciwnikami. Akcję będziemy natomiast obserwować z perspektywy trzeciej osoby, to znaczy z kamery umieszczonej za plecami protagonisty.

Głosy rozmawiające w głowie Smeagola nie będą miały znaczenia wyłącznie dla rozbudowywania historii. Osobowości Golluma zaprojektowane zostały jako mechaniki rozgrywki, które mają podpowiadać graczowi o możliwych do przejścia ścieżkach, czy pełnić rolę podpowiedzi do danej sytuacji, w jakiej znalazł się bohater.

Z potwierdzonych informacji wiadomo także, że gra The Lord of the Rings: Gollum została oparta na silniku graficznym Unreal Engine 4, należącym do firmy Epic Games.


Przeczytaj także:
  1. Xbox Series X. Gry na konsolę dziewiątej generacji
  2. Najlepsze MMORPG - ranking TOP 10 gier, w które musisz zagrać
  3. Premiery gier 2020. Kalendarz premier PC, PS4, XONE, SWITCH


Autor: Łukasz Morawski