Data publikacji:

Prezent na Dzień Chłopaka? Nie tylko elektronika

Kupowanie prezentów dla faceta wiąże się z pewną trudnością – by były trafione trzeba dobrze znać obdarowywaną osobę i na dodatek mieć dobry pomysł na upominek. Przychodzimy zatem z pomocą naszym Czytelniczkom. Co można kupić mężczyźnie na prezent?

Prosto. Nowy elektroniczny gadżet

Wybór prezentu dla mężczyzny warto uzależnić od tego, jaka to okazja. Zupełnie inne upominki sprawdzą się w przypadku urodzin czy awansu, a inne z okazji walentynek lub dnia mężczyzny. Gdy okazja jest szczególnie uroczysta, ważna i znacząca, warto sięgnąć po upominek dla niego z wyższej półki. Przykład? Nowy laptop albo smartfon. Elektronika to dla wielu mężczyzn to najlepszy rodzaj upominku. Nowe gadżety, funkcjonalne urządzenia i sprzęty o ładnym designie bywają oczkami w głowach wielu mężczyzn. Jeśli nie wiesz, jaki laptop wybrać albo po który smartfon sięgnąć, by kupić trafiony prezent dla mężczyzny, możesz skorzystać z licznych poradników zakupowych lub zapytać o to bezpośrednio w sklepie.

Gra planszowa albo kultowy komiks

Może zamiast inwestować pieniądze w zakup nowego tabletu lub inteligentnego zegarka lepiej byłoby sięgnąć po coś analogowego i tradycyjnego? Przykładem świetnego pomysłu na prezent dla mężczyzny są właśnie gry planszowe oraz książki i komiksy.

Gry planszowe mają jeszcze jedną, niekwestionowaną zaletę – można będzie spędzać przy nich czas wspólnie na świetnej zabawie. Wybór planszówek jest dziś tak szeroki i zróżnicowany, że bez problemu można wybrać coś o ciekawej tematyce (na przykład grę strategiczną, wojenną albo fantasy), ładnej estetyce i odpowiednim stopniu trudności.

Książki i komiksy także są znakomitym pomysłem na upominek dla mężczyzny – grunt to sięgnąć po odpowiedni tytuł. Dużym ułatwieniem jest sytuacja, w której można zajrzeć do biblioteczki mężczyzny jeszcze przed zakupem książki na prezent, a jeśli nie ma takiej możliwości, to zdecydowanie najbezpieczniej jest sięgnąć po nowości wydawnicze. Istnieje stosunkowo niewielkie ryzyko, że książka, która trafiła do księgarni kilka dni wcześniej już znajduje się na półce obdarowywanego mężczyzny.

Kosmetyki to także męska sprawa

Choć zwyczaj obdarowywania kosmetykami przez lata dotyczył wyłącznie kobiet, to już od dłuższego czasu ten trend się zmienia. Kogo dziś zdziwi męska półka w łazience, która aż ugina się pod ciężarem kremów, balsamów i perfum? To właśnie w tej grupie produktów można znaleźć kilka fajnych pomysłów na prezent. Zanim jednak sięgniemy po zestaw w gotowym kartoniku, warto zastanowić się, co faktycznie może przydać się mężczyźnie i sprawić mu radość.

Jedną z takich rzeczy, po którą można sięgnąć przy różnych okazjach, są perfumy, a raczej wody toaletowe lub perfumowane. Można kupić je oddzielnie albo w zestawie z innymi produktami z tej samej linii zapachowej. Kolejnym dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny są kosmetyki do pielęgnacji twarzy – balsamy po goleniu, kremy nawilżające, a nawet preparaty przeciwko zmarszczkom. Jeśli chcemy kupić mężczyźnie trafiony i miły upominek, to dobrym pomysłem są właśnie kosmetyki dla mężczyzn. Ranking męskich kosmetyków i perfum, listy bestsellerów i zestawienia topowych produktów mogą być cenną podpowiedzią podczas zakupów kosmetycznych dla mężczyzny.

Jaki najlepszy prezent dla chłopaka?

Zakup upominków to przyjemne, ale też skomplikowane zadanie, które można sobie ułatwić. Jeśli nie przeszkadza nam to, że prezent nie będzie całkowitą niespodzianką, warto czasami zapytać wprost o to, co dana osoba chciałaby otrzymać albo pomyśleć nad stworzeniem listy życzeń, z której będzie można wybierać upominki na kolejne okazje. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w gronie rodziny i przyjaciół, ale gdy musimy kupić prezent dla kolegi z pracy lub dla szefa, to już zupełnie inna historia i właśnie wtedy można sięgnąć po takie klasyki, jak perfumy, zegarek lub książka.

Tekst zrealizowany we współpracy z:

Autor: Ewelina Pregiel