Data modyfikacji:

Świat Psiego Patrolu – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Jedna z popularniejszych kreskówek dla dzieci doczekała się kolejnej gry wideo, która wprowadziła pewną rewolucję dla tego cyklu. Sprawdźcie, co tym razem przygotowali twórcy oraz czym różni się Świat Psiego Patrolu od poprzednich gier wydawanych przez studio Outright Games.
świat psiego patrolu

Premiera Świata Psiego Patrolu na PC i konsolach

Wydawcą gry jest firma Outright Games, jednakże za bezpośrednie prace nad tytułem odpowiadała ekipa 3DClouds, która ma na swoim koncie m.in. PSI Patrol: Grand Prix. Premiera najnowszego dzieła tego developera odbyła się 29 września 2023 roku na wszystkich planowanych platformach. Świat Psiego Patrolu dostępny jest zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S) oraz PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.
Produkcja otrzymała edycję pudełkową, lecz niestety dostępna jest ona wyłącznie dla wersji konsolowych – gracze pecetowi muszą ograniczyć się do cyfrowej dystrybucji. Cena Świata Psiego Patrolu została ustalona na 179 złotych, choć w niektórych sklepach internetowych znajdziecie tańsze oferty. Koniecznie sprawdzajcie Ceneo.pl, aby być na bieżąco z aktualnymi cenami.

Czy w grze Świat Psiego Patrolu jest dostępna polska wersje językowa?

Z racji tego, że mamy do czynienia z tytułem skierowanym przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło polskiej wersji językowej. Firma Cenega (dystrybutor gry na terenie naszego kraju) na szczęście zadbała o to, aby w Świecie Psiego patrolu dostępne były zarówno rodzime napisy, jak i pełnoprawny dubbing. Co więcej, we wszystkie postacie wcielili się ci sami aktorzy głosowi odpowiadający za dubbing do serialu animowanego.

Fabuła w Świecie Psiego Patrolu – o co tu chodzi?

Gra studia 3DClouds nie jest bezpośrednio powiązana z serialem ani filmem kinowym, tylko opowiada oryginalną historię. Główny wątek fabularny kręci się wokół Festiwalu Psiego Patrolu, podczas którego mają być celebrowane sukcesy tytułowej drużyny. Niestety złośliwy burmistrz Humdinger postanowił sabotować tę imprezę i razem ze swoimi kotami zerwał wszystkie plakaty informujące o nadchodzącym wydarzeniu.
A żeby tego było mało, wsiadł do swojego megasterowca, z którego nawołuje mieszkańców Zatoki Przygód do uczestnictwa w zorganizowanym przez niego festiwalu. Ryder zbiera więc swoich kompanów i wysyła na misję, która polega na powstrzymaniu pana w filetowym kapeluszu. Zanim jednak to zrobią, wcześniej pieski muszą pomóc także innym potrzebującym.

Rozgrywka w Świecie Psiego Patrolu – najważniejsze elementy gry

Dotychczasowe gry platformowe poświęcone Psiemu Patrolowi oferowały kamerą ustawioną z boku lub obserwującą bohaterów z rzutu izometrycznego. Tym razem developer postanowił wprowadzić rewolucję i zaoferował graczom pełnoprawny trójwymiar z możliwością obracania kamery. Aczkolwiek ten aspekt można dostosować do umiejętności dzieci i jeśli mają problemy z obsługą dwóch analogów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić automatyczne obracanie obrazu.
Producent przygotował aż cztery średniej wielkości mapy (Zatoka Przygód, Dżungla, Góra Jake’a i Psiburg), które nie tylko różnią się scenografią, ale także dostępnymi aktywnościami. Podczas zabawy w Świecie Psiego Patrolu użytkownicy muszą wykonywać zlecenia przekazywane przez Rydera, aczkolwiek nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zaliczać zadania poboczne, które aktywujemy poprzez kontakt z pozostałymi postaciami znanymi z oryginału, jak np. Pani Burmistrz czy Kapitan Turbot.
Niestety w tej odsłonie twórcy zrezygnowali z bardziej rozbudowanych minigier, stawiając przede wszystkim na proste aktywności. Te zazwyczaj polegają na wciśnięciu odpowiedniego przycisku i obserwowaniu animacji, w której pieski wykonują czynności ze swojej specjalizacji. Ma to też plusy, ponieważ w ten sposób gra oferuje bardzo niski poziom trudności i nie da się w niej odnieść porażki. Największą atrakcją jest tutaj zdecydowanie eksploracja mapy w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów i przysmaków, za które odblokowujemy elementy kosmetyczne dla bohaterów.
Podczas zwiedzania mapy w Świecie Psiego Patrolu możemy w dowolnym momencie wskakiwać do pojazdów i z ich pomocą szybciej przemieszczać się po ulicach lub pływać po akwenach wodnych. Producent przygotował modele aż ośmiu psiaków oraz ich pojazdów – do dyspozycji graczy oddano Chase’a, Rubble’a, Everest, Zumę, Rocky’ego, Skye, Trackera oraz Marshalla. Pomiędzy postaciami możemy przemieniać się w dowolnym momencie, aby skorzystać z ich unikatowych umiejętności. Warto również dodać, że gra oferuje tryb kooperacyjny dla dwóch graczy, dzięki czemu możecie dołączyć do wspólnej zabawy ze swoim dzieckiem.

Jakie są wymagania sprzętowe Świata Psiego Patrolu?

Produkcja studia 3DClouds oferuje stosunkowo prostą oprawę wizualną, która nie wymaga mocarnego peceta do poprawnego działania. Dzięki temu Świat Psiego Patrolu uruchomicie nawet na starszych komputerach lub laptopach.

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3-7100 3.9 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 750 / 4 GB Radeon RX 550 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 8 GB HDD
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Rekomendowane:

  • Procesor: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2500X 3.6 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 16 GB HDD
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Grę do testów dostarczyła firma Cenega. Opinia należy do autora artykułu.
    Zdjęcie: materiały prasowe Outright Games
    Łukasz Morawski
    Łukasz Morawski

    Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.