Data publikacji:

Stylus S-Pen Samsunga w tabletach ze średniej półki

Niższa cena i większa funkcjonalność. Samsung wyposaży w dedykowany stylus S Pen tablet Galaxy Tab A Plus.

Do tej pory jedynymi tabletami Samsunga wyposażonymi w dedykowany stylus S Pen były modele z wyższej półki, należące do rodziny Note. Niedawno światło dzienne ujrzał Galaxy Tab Active, który również posiada stylus, z tą różnicą, że nie jest to S Pen, ale nieco mniej zaawansowany C Pen. Nadchodzący Galaxy Tab A Plus będzie zatem pierwszym urządzeniem spoza rodziny Note, które otrzyma S Pen. Tak przynajmniej wynika z doniesień, których źródłem jest SamMobile.

Model Galaxy Tab A Plus dostępny będzie w dwóch wariantach - mniejszym i większym. Mniejszy tablet ma zostać wyposażony w 8-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 × 768 pikseli, procesor Snapdragon 410 taktowany częstotliwością 1,2 GHz, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, 5-megapikselowy aparat fotograficzny, 2-megapikselową kamerę przednią i baterię o pojemności 4200 mAh. Z kolei większy  tablet ma mieć 9,7-calowy wyświetlacz, procesor Qualcomm APQ8016 z zegarem 1,2 GHz i baterię o pojemności 6000 mAh. Reszta specyfikacji ma nie różnić się od specyfikacji wariantu mniejszego.

Nie da się ukryć, że wielofunkcyjny stylus był jednym z tych elementów, których brakowało w tabletach Samsunga ze średniej półki. Pytanie czy Samsung Galaxy Tab A Plus rzeczywiście otrzyma S Pen, czy może tańszą, a co za tym idzie wyposażoną w mniej funkcji, wersję stylusa. Przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Źródło: SamMobile

Autor: Dawid Sych