Data publikacji:

Najlepsze sieciowe strzelanki na PS5

Jesteście miłośnikami shooterów i lubicie rywalizację z innymi graczami? A może wolicie współpracować z kumplami, aby wspólnie stawiać czoła oponentom? Bez względu na to, jaki rodzaj gier multiplayer preferujecie, w tym zestawieniu na pewno znajdziecie dla siebie coś ciekawego do wyboru. Sprawdźcie, jakie są polecane sieciowe strzelanki na PlayStation 5, które stawiają zarówno na kooperację, jak i rywalizację.
strzelanki sieciowe ps5

Strzelanki sieciowe PS5 – polecane tytuły

Helldivers 2

Każdy miłośnik trzecioosobowych strzelanek obowiązkowo musi zagrać w drugą odsłonę Helldivers! Już przy okazji pierwszej części zespół Arrowhead Game Studios pokazał, że potrafi tworzyć świetne gry sieciowe, ale tym razem developer przeszedł samego siebie. Twórcy zrezygnowali z kamery izometrycznej na rzecz widoku zza pleców bohatera kontrolowanego przez gracza. W Helldivers 2 wcielamy się w dzielnych żołnierzy, który muszą walczyć w obronie galaktyki przed agresywnymi kosmicznymi robalami i jeszcze bardziej niebezpiecznymi humanoidalnymi maszynami. Produkcja nie ma rozbudowanej kampanii fabularnej, tylko skupia się w stu procentach na zaliczaniu coraz to bardziej wymagających misji na planetach rozsianych po całym kosmosie. W trakcie każdej z misji czteroosobowa drużyna musi wykonać rozmaite cele, a następnie dokonać ewakuacji przy pomocy wahadłowca. Rozgrywka jest szalenie wciągająca, a bratobójczy ogień sprawia, że każdy ruch musi być przemyślany, bowiem jeden źle ustawiony nalot powietrzny może w mig wyeliminować całą ekipę.

Battlefield 2042

Na początku Battlefield 2042 spotkał się z dosyć mocną krytyką ze strony graczy, ale studio EA DICE postanowiło zawalczyć o swój produkt. Twórcy zmobilizowali się do pracy i w ciągu kolejnych miesięcy usprawniali swoje dzieło oraz dodawali do niego ciekawszą zawartość. Dzięki temu dzisiaj jest to sieciowa strzelanka na PS5, która może przypaść do gustu wielbicielom tego gatunku. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, na graczy czekają najróżniejsze tryby zabawy, choć oczywiście najwięcej frajdy dostarczają te, w których bierze udział ponad stu dwudziestu użytkowników. Wtedy mamy do czynienia ze spektakularną wojną na wielką skalę, gdzie starcia prowadzone są zarówno na lądzie, w wodzie, jak i w powietrzu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przez większość meczu toczyć walkę jako piechota, ale jeszcze więcej emocji dostarcza ostrzeliwanie bazy wroga z czołgu lub innego pojazdu bojowego.

Hell Let Loose

Gry z serii Battlefield czy Call of Duty nastawione są przede wszystkim na dynamiczną, emocjonującą rozgrywkę. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Hell Let Loose, które w 2021 roku zadebiutowało na PlayStation 5. Zespół Black Matter zdecydował się na przygotowanie bardzo realistycznego pierwszoosobowego shootera osadzonego w realiach II wojny światowej. Produkcja oferuje wyłącznie tryby wieloosobowe, w których gracze mogą stanąć zarówno po stronie Aliantów, jak i państw Osi, jednocześnie biorąc udział w najważniejszych bitwach z tamtego okresu. W Hell Let Loose wystarczy jedna zbłąkana kula, aby postać gracza odniosła śmierć – do tego czasami może zaciąć się broń, podczas sprintu nie jesteśmy w stanie celować itp. Producent robił wszystko, aby utrudnić graczom życie, próbując pokazać, że na wojnie nie ma miejsca na robienie efektownych wślizgów czy innych cudawianek. W Hell Let Loose jest brudno, wymagająco, a przy tym bardzo satysfakcjonująco.

Call of Duty: Black Ops – Cold War

Jeżeli miałbym wskazać moją ulubioną odsłonę Call of Duty z ostatnich lat, to Black Ops – Cold War z pewnością zajęłoby bardzo wysokie miejsce w rankingu. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele – na pewno świetnie bawiłem się w kampanii fabularnej, lecz takowa w tym przypadku nas nie interesuje. Na szczęście dzieło Treyarchu dostarczyło także świetne rozgrywki wieloosobowe, od których ciężko się oderwać. Produkcja została osadzona w czasach zimnej wojny, co widać po dostępnym arsenale oraz projektach lokacji. A jeśli w sieciowych strzelankach szukacie czegoś więcej niż klimatu, to zapewniam was, że nie powinniście być również zawiedzeni gameplayem oraz zawartością. Jest tu tak wiele trybów i map, że spokojnie można spędzić setki godzin przy tej części Call of Duty.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction

Tym razem mam dla was propozycję gry strzelankowej na PS5, w której zrezygnowano z rywalizacji pomiędzy graczami. Zamiast tego Ubisoft przygotował bardzo wymagającego kooperacyjnego shootera dla trzech osób. Gracze wcielają się w wybranych przez siebie operatorów (premierowa wersja dawała dostęp do osiemnastu postaci), a ich zadaniem jest powstrzymanie zmutowanych ludzi zarażonych kosmicznym pasożytem. Dostępni w grze bohaterowie posiadają unikatowe cechy oraz konkretne wyposażenie, co jest niezwykle istotne dla przebiegu rozgrywki. Użytkownicy muszą idealnie ze sobą współpracować, przy jednoczesnym wykorzystywaniu potencjału swoich operatorów. Rainbox Six: Extraction jest tytułem stosunkowo powolnym, w którym premiowane jest spokojne i metodyczne działanie, a nie zacięta walka, niczym w innych strzelankach z tego zestawienia.

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5, to produkcja która jest w stanie dogodzić wielu grupom graczy. Po pierwsze, studio Rebellion przygotowało świetną kampanię dla pojedynczego gracza. Po drugie, wszystkie misje fabularne można przejść w kooperacji, co dosyć mocno zmienia podejście do rozgrywki. Po trzecie, gra posiada także oddzielny tryb wieloosobowy nastawiony na rywalizację pomiędzy dwiema drużynami podzielonymi na osiem osób. Podobnie jak w poprzednich częściach, bohatera obserwujemy z kamery umieszczonej za jego plecami, natomiast gameplay kładzie nacisk przede wszystkim na korzystanie z karabinu snajperskiego. W rywalizowaniu z innymi użytkownikami liczy się więc bardziej spostrzegawczość i umiejętność ukrywania się niż bezpośrednia walka.

Exoprimal

Tę produkcję polecam przede wszystkim osobom, które szukają w grach eskapizmu i dobrej zabawy. Japońskie studio Capcom postawiło na szalony pomysł, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. W Exoprimal bowiem przejmujemy kontrolę nad żołnierzami wyposażonymi w futurystyczne egzoszkielety, a naszym celem jest powstrzymanie inwazji dinozaurów wylatujących z portali czasoprzestrzennych. Developer zaoferował także bardzo ciekawą konstrukcję meczów, w którym najpierw walczymy z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, a na samym końcu musimy stanąć w szranki z innym czteroosobowym zespołem. Walka w Exoprimal to prawdziwa jazda bez trzymanki, ponieważ na ekranie może pojawić się nawet kilkaset oponentów jednocześnie!

Fortnite

Skoro mówimy o najlepszych strzelankach na PS5, to oczywiście nie mogło zabraknąć uwielbianego przez graczy Fortnite’a. Choć produkcja ma już kilka lat na karku, to cały czas jest rozwijana przez twórców, zarówno jeśli chodzi o nową zawartość, jak i poprawki gameplayu oraz oprawy wizualnej. Jeżeli do tej pory nie graliście w dzieło Epic Games, to koniecznie uruchomcie ten tytuł na swojej konsoli, aby się przekonać, dlaczego produkcja cieszy się takim poważaniem.
Zdjęcie: materiały prasowe EA DICE
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.