Data publikacji:

Sony Xperia Z5 w trzech smakach

Nowy flagowiec Sony będzie dostępny w 3 różnych wymiarach.

W najbliższym czasie na rynek powinien trafić kolejny model smartfona należący do rodziny Xperia, o oznaczeniu Z5. Wraz z nim zadebiutuje również jego mniejszy i większy brat, nazwane odpowiednio Z5 Compact i Z5 Premium. Warty odnotowania jest przy tym fakt, że pod względem wewnętrznej konfiguracji wszystkie trzy modele będą identycznie wyposażone. Zupełnie inaczej niż przykładowo w przypadku modeli Samsunga Galaxy S5 i S5 Mini, które dzieli dość duża przepaść wydajnościowa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że we wnętrzu wszystkich trzech urządzeń znajdzie się: układ SoC Snapdragon 810, 3 GB pamięci operacyjnej, 32 GB przestrzeni na dane, 23 megapikselowy aparat z tyłu i 8 megapikselowy z przodu. Główny sensor ma podobno być wyposażony w bardzo szybki system auto-focus ustawiający ostrość już w 0,03 sekundy od naciśnięcia spustu migawki. W stosunku do poprzednika została również poprawiona jakość zdjęć wykonywanych w trudnych warunkach oświetleniowych.

Model Z5 posiada ekran o rozdzielczości 1080x1920 i przekątnej 5,2". Wersja Compact otrzyma 4,6" wyświetlacz o rozdzielczości 720x1280, a największy w rodzinie Z5 Premium będzie wyświetlał obraz na 5,5" ekranie o jakości 4K UHD, oferując tym samym zagęszczenie pikseli przekraczające 800 punktów na cal. Wszystkie modele otrzymają tradycyjnie dla serii obudowy odporne na wodę i kurz, oraz przycisk odblokowania ekranu z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Zastosowane baterie mają wystarczyć na minimum 2 dni pracy.

Nowe urządzenia mają zostać oficjalnie zaprezentowane w trakcie trwających właśnie targów IFA w Berlinie.

Źródło: GSMArena

Autor: Robert Multan