Data publikacji:

Sony Xperia Z5 Premium - 4K działa wybiórczo

Rozdzielczość 4K w będzie obsługiwała jedynie wybrane funkcje.

Firma Sony promowała swój najnowszy produkt głównie dzięki implementacji technologii 4K w smartfonie po raz pierwszy. Jak się jednak okazuje, nie będzie nam dane doświadczyć tego dobrodziejstwa w każdej sytuacji. 8 milionów pikseli na 5,5 calowym ekranie ujrzymy tylko podczas przeglądania zdjęć i materiałów wideo.

Portal phoneArena zgłosił się do Sony z prośbą o komentarz w tej sprawie. Oto odpowiedź jaką otrzymali:

Xperia Z5 Premium posiada wsparcie dla 4K oraz rozdzielczości 3840x2160 pikseli w oparciu o Standard SID i pozwala cieszyć się zawartością foto oraz wideo w rozdzielczości 4K. Wszelka inna zawartość jest wyświetlana w 1080p lub niższej rozdzielczości celem zoptymalizowania wydajności baterii urządzenia, zapewniając dzięki temu możliwość korzystania z rozdzielczości 4K kiedy jest to najbardziej potrzebne.

Xperia Z5 i Z5 Compact cieszyły się opinią smartfonów z wytrzymałą baterią. Aby nie stracić tej renomy Sony zdecydowało się na obniżenie rozdzielczości podczas korzystania z innych funkcji telefonu. Wielu fanów uważa to za dobre posunięcie, zwłaszcza że ciągłe wykorzystanie 4K wpłynęłoby prawdopodobnie negatywnie na wydajność procesora Snapdragon 810.

Już w listopadzie przekonamy się na własną rękę o różnicy, jaką zapewni zastosowanie wybranych rozwiązań.

Źródło: phoneArena.com

Autor: Dawid Sych