Data publikacji:

Quake Champions - z czym to się je?

Producent wyjaśnia, z jakim gatunkiem będziemy mieli do czynienia.

Podczas tegorocznych targów E3, Bethesda w trakcie swojej konferencji zapowiedziała, że id Software pracuje nad nowym tytułem z serii Quake, który otrzymał podtytuł Champions. Dynamiczny zwiastun nie ujawniał fragmentów rozgrywki, przez co został błędnie odebrany przez niektórych internautów. Producent postanowił wyjaśnić jak będzie naprawdę.

Pojawiło się sporo pytań od ludzi w momencie zobaczenia zwiastuna Quake Champions - "O mój boże, czy to MOBA?". Nie, to nie jest MOBA. [...] To nad czym pracujemy, to nastawiona na konkurowanie, arenowa, klasyczna strzelanka w stylu Quake'a. Czujemy, że Champions to naturalna ewolucja nie tylko serii, ale całego gatunku. - powiedział Tim Willits z id Software.

Szef studia poinformował także, że najnowsza produkcja jego firmy dedykowana jest wyłącznie komputerom osobistym i, że nie powinna trafić na żadną ze współczesnych konsol. W tym momencie data premiery pozostaje tajemnicą. Zanim jednak zagramy w pełną wersję gry, wcześniej przyjdzie nam przetestować wersję beta.

Źródło: PCGamer

Autor: Łukasz Morawski