Data publikacji:

PUBG zawita na platformy mobilne

Battle Royale na smartfonach i tabletach?

Chiński wydawca PlayerUnknown's Battlegrounds, którym jest Tencent, ogłosił, że przy współudziale twórców gry - studia Bluehole Inc. - stworzy wersję na platformy mobilne. Kiedy dokładnie popularne Battle Royale zawita na smartfony i tablety? Tego na razie nie wiemy, ale być może nastąpi to wcześniej niż się spodziewamy, gdyż produkcja wersji na urządzenia przenośne znajduje się w toku.

Niestety, Tencent wspomina tylko i wyłącznie o rynku chińskim. Nic dziwnego, w końcu ponad 40% graczy pochodzi z Państwa Środka. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy w ogóle mobilna wersja gry zostanie udostępniona w innych krajach. Zważywszy jednak na ogromną popularność, nie można wykluczyć takiego scenariusza. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze materiały wideo z mobilki!

Przy okazji przypominamy, że już 12. grudnia w PlayerUnknown's Battlegrounds zagrają również posiadacze konsoli Xbox One w ramach programu Xbox One Preview. Pod koniec przyszłego miesiąca popularna produkcja wyjdzie też z fazy wczesnego dostępu platformy Steam. Jeżeli jeszcze nie graliście w PUBG, zachęcamy was do lektury naszego artykułu poświęconego tajemnicy sukcesu gry.

Źródło: Tencent

 

Autor: Dawid Sych