Data publikacji:

Premiera Minecraft: Story Mode już w październiku

Studio Telltale Games poinformowało, że w ich kolejną produkcję zagramy 13 października.

Ta data dotyczy jednak tylko cyfrowej wersji tytułu. Wersja pudełkowa zadebiutuje 27 października. Będzie ją można zakupić na PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

Podobnie jak pozostałe produkcje Telltale, Minecraft: Story Mode zostanie podzielone na epizody wydawane w odstępach czasowych. Decydując się na zakup gry na płycie otrzymamy od razu Season Pass na wszystkie epizody.

Nie tylko fragmentaryczność historii będzie elementem znanym już z gier amerykańskiego studia. Nieodłączną częścią rozgrywki rodem z Telltale Games jest dokonywanie trudnych wyborów, których konsekwencje obserwujemy zarówno w przebiegu fabuły, jak i w samym zakończeniu gry.

W Minecraft: Story Mode wcielamy się w rolę bohatera o imieniu Jesse. Jego zadanie polega na olaceniu świata w obliczu zagłady. W ukończeniu tej misji ma mu pomóc Zakon Kamienia, ale najpierw Jesse musi odnaleźć jego członków.

Już w październiku przekonamy się jak wypada najnowsza produkcja studia w porównaniu z hitami takimi jak Tales from the Borderlands, czy The Wolf Among Us.

Źródło: Polygon

Autor: Dawid Sych