Data publikacji:

Premiera Assassin's Creed Syndicate na PC dopiero w listopadzie

Gra zawita na komputery osobiste prawie miesiąc po wydaniu wersji na konsole.

Ubisoft poinformował wczoraj, że użytkownicy PC będą mogli cieszyć się najnowszą odsłoną Assassin’s Creed dopiero od 19 listopada. Na konsolach gra pojawi się natomiast już 23 października.

Studio tłumaczy swoją decyzję koniecznością dodatkowej optymalizacji tytułu. Sam Kovalev, dyrektor odpowiedzialny za produkcję w Ubisoft Kiev oznajmia:

Te dodatkowe cztery tygodnie są nam potrzebne aby przysiąść i zakończyć doskonalenie i optymalizację, żeby upewnić się że gra i wszystkie jej systemy będą stabilne w dniu premiery, aby dla wszystkich graczy całość funkcjonowała bez problemu od pierwszego dnia.

Ubisoft nadal prowadzi prace nad wymaganiami sprzętowymi gry. Wiemy jednak, że te zalecane mają pozwolić Syndicate na osiągnięcie rozdzielczości 1080p oraz 30 klatek na sekundę.

Być może francuski wydawca stara uniknąć się powtórki historii sprzed roku. Mowa tu oczywiście o Assassin’s Creed Unity, które posiadało niewyobrażalną ilość błędów. Ubisoft wystosował wtedy oficjalne przeprosiny oraz przygotował garść gratisów, aby zadowolić oburzonych fanów. Czy to pomogło? Przekonamy się po wynikach sprzedaży Assassin's Creed Syndicate.

Źródło: Ubiblog

Autor: Dawid Sych