Data modyfikacji:

PlayStation Plus vs Games with Gold – czerwiec 2019

Porównanie czerwcowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold. Która jest lepsza?

OFERTA PLAYSTATION PLUS – CZERWIEC 2019

W ubiegłym miesiącu Sony w PlayStation Plus nie rozpieściło graczy wysokobudżetowymi produkcjami, ale zdecydowanie o Overcooked i What Remains of Edith Finch nie można napisać nic złego. Czerwiec z kolei to miesiąc dla miłośników loot shooterów oraz oldschoolu. Pierwszym tytułem (a właściwie tytułami) będzie Borderlands: The Handsome, czyli kolekcja dwóch odsłon popularnej serii gier od studia Gearbox Software. Cykl jest świetny, więc jeśli jeszcze nie graliście, to obowiązkowo musicie nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że niedługo do sprzedaży trafi trzecia część.

Sonic Mania to z kolei fantastyczny hołd dla kultowego niebieskiego jeża. Produkcja została stworzona z okazji dwudziestopięciolecia istnienia bohatera. Twórcy nie chcieli tym razem bawić się formułą, tylko przygotowali grę wyglądającą, jak oryginał z 1991 roku. Fani Sonica z pewnością mają już ten tytuł zaliczony, dlatego ich nie trzeba zachęcać. Reszta koniecznie powinna spróbować tego świetnego platformera 2D.

PEŁNA LISTA GIER Z PLAYSTATION PLUS:

  • Borderlands: The Handsome Collection
  • Sonic Mania

OFERTA GAMES WITH GOLD – CZERWIEC 2019

Microsoft w ostatnich miesiącach ma zdecydowanie problem z Games with Gold. Po wielu świetnych miesiącach, usługa straciła trochę swoją parę. Na szczęście, tym razem jest o wiele lepiej niż w maju. Posiadacze Xboksa One otrzymają najnowszą odsłonę NHL, która jest naprawdę świetna. Hokej w Polsce nie cieszy się zbyt duża popularnością, jednakże seria EA Sports poświęcona tej dyscyplinie od zawsze stała na bardzo wysokim poziomie. Tego natomiast nie można powiedzieć o drugiej grze, czyli Rivals of Aether. Produkcja pod względem rozgrywki przypomina popularne Super Smash Bros, lecz jest to zaledwie mierna podróbka, jaką nie warto zawracać sobie głowy.

Osoby, które grają na Xboksie 360 (oba tytuły dostępne są również na XONE dzięki wstecznej kompatybilności) są w podobnej sytuacji. Pierwsza gra jest hitem, druga natomiast to niepotrzebny wypełniacz. Portalu raczej nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. Jeśli jednak produkcji nie znacie, jest to legendarna gra logiczna od studia Valve. Earth Defense Force 2017 to kolejna odsłona miernej serii, która powinna zakończyć się dawno temu na pierwszej części. Wtedy było to jeszcze zabawne, później zaczęło robić się meczące. Aczkolwiek, trzeba przyznać, że motyw walki z wielkimi robalami jest bardzo atrakcyjny.

PEŁNA LISTA GIER Z GAMES WITH GOLD:

  • EA Sports NHL 19
  • Rivals of Aether
  • Portal: Still Alive
  • Earth Defence Force 2017

PS PLUS VS GWG - PODSUMOWANIE

Z racji tego, że Sony oferuje obecnie wyłącznie gry na obecną generację konsol, to w ocenie końcowej biorę pod uwagę przede wszystkim gry z PlayStation 4 i Xboksa One. Microsoft bardzo pozytywnie zaskoczył NHL 19, lecz oferta PlayStation Plus jest zdecydowanie atrakcyjniejsza dla szerszego grona odbiorców. Seria Borderlands jest naprawdę rewelacyjna, a i Sonic Mania nie odstaje jej poziomem. Natomiast usługa Games with Gold zaskarbiła sobie moje serce Portalem. Mimo to, w czerwcu złote trofeum przyznaję PlayStation Plus.

Autor: Łukasz Morawski