Data publikacji:

Płatności mobilne Apple

Apple prowadzi rozmowy z największymi producentami kart kredytowych. Celem jest uruchomienie ich pierwszej mobilnej platformy płatniczej.

Premiera nowego systemu płatności ma zbiec się w czasie z premierą iPhone'a 6. Ideą całego przedsięwzięcia jest dostarczenie użytkownikom systemów iOS szybkiej i wygodnej metody płatności za multimedia nabywane w cyfrowych sklepach Giganta z Cupertino i nie tylko. Co ciekawe, obsługa płatności ma odbywać się za pośrednictwem Bluetooth i WiFi, nie natomiast przy użyciu technologii NFC. Według ostatnich doniesień VISA już współpracuje z Apple nad projektem.

Według proponowanego rozwiązania, informacje związane z kontem bankowym użytkownika zostaną sprzężone z portfelem Apple'a. Bezpieczeństwo ma zapewnić technologia podobna do tej, która w iPhone 5S odpowiada za przechowywanie informacji z czytnika linii papilarnych (czyli wewnątrz procesora Apple A7). Całą kontrolę nad nowym systemem będzie sprawować Gigant z Cupertino.

Na razie nie znamy dokładnych zasad działania tej usługi, jednak najprawdopodobniej zostanie ona zaprezentowana razem z najnowszym modelem iPhone'a już we wrześniu.

Źródło: Techno Buffalo

Autor: Adam Szymański