Data publikacji:

Patch 6.0.2 dla World of Warcraft już dostępny

Studio Blizzard przygotowuje swoje MMO do premiery dodatku Warlords of Draenor.

Obecnie wszyscy subskrybenci World of Warcraft otrzymali już dostęp do najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 6.0.2. Jest to jeden z najważniejszych i największych patchy do gry w ostatnim czasie, wprowadzający szereg usprawnień. Jakie są najważniejsze zmiany?

Nowy patch wprowadził jedną z najważniejszych zmian zapowiadanych w ostatnim czasie: odświeżone graficznie modele postaci. Obecnie rasy Krasnoludów, Draenei, Gnomy, Ludzie, Nocne Elfy, Orkowie, Taureni, Trolle oraz Nieumarli posiadają już nowe modele 3D. Pozostałe rasy, takie jak Krwawe Elfy, Gobliny czy Worgeny zostaną poddane poprawkom w najbliższym czasie. Jeżeli któremuś z graczy nie będzie odpowiadał nowy model jego postaci, może prowadzić stosowne poprawki w punktach Barber Shop zlokalizowanych w największych miastach świata Azeroth.

Lekkiej przebudowy doczekał się także interfejs gry. Nie zmienił on całkowicie swojej szaty graficznej, jednak dodano do niego kilka przydatnych usprawnień. Przykładowo możemy teraz w naszym  ekwipunku sortować przedmioty w zależności od ich przeznaczenia. Sprawniej nawiguje się teraz także mapą oraz zarządza aktywnymi zadaniami.

Jedną z ciekawszych zmian, jest tzw. „uwolnienie imion” postaci. Wszystkie nazwy postaci, które nie były aktywne w grze przed 13 listopada 2008 roku, zostaną udostępnione do ponownego wykorzystania. Naturalnie nie oznacza to usunięcia starszych postaci.

Nie zabrakło także nowych wydarzeń z okazji premiery aktualizacji. Wysokopoziomowi gracze otrzymają możliwość spróbowania swoich sił w wydarzeniach Treacherous Developments oraz The Infiltration of Blackrock Spire.

Pobieranie aktualizacji rozpoczyna się automatycznie po włączeniu klienta gry. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż aktualizacja waży ponad 6GB.

Najnowszy dodatek do World of Warcraft zadebiutuje na rynku 13 listopada 2014.

Autor: Adam Szymański