Data publikacji:

Nowy MacBook

Cieńszy, lżejszy, bardziej wydajny.

Na konferencji "Spring Forward" firma Apple zaprezentowała nowego MacBooka, który wyposażony został w 12-calowy ekran Retina, pracujący w rozdzielczości 2304 x 1440 pikseli. Producent chwali się, że jest to najcieńszy wyświetlacz, jaki do tej pory został zastosowany w Makach. Co więcej, zużywa on aż o 30% mniej energii.

Oprócz cieńszego ekranu, nowy MacBook ma również cieńsze klawisze, co przełożyło się na grubość całego urządzenia. Wynosi ona zaledwie 11,3 mm. Obudowa komputera została wykonana z metalu. Całość waży około 0,9 kg.

Sercem komputera jest układ Intel Core M. Nowy MacBook jest pierwszym w historii, który wykorzystuje chłodzenie pasywne. Częstotliwość taktowania procesora wynosi 1,1 GHz. Za grafikę odpowiada układ Intel HD 5300. Droższy wariant został wyposażony w procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Nowy MacBook ma 8 GB RAM-u i dysk SSD o pojemności 256 lub 512 GB.

Nie zabrakło wsparcia dla łączności WiFi w standardzie 802.11ac i Bluetooth 4.0. Apple stawia na łączność bezprzewodową - komputer ma tylko jeden port, którym jest USB-C, umożliwiający przesyłanie danych i ładowanie urządzenia. Akumulator ma zapewnić moc na 9 godzin surfowania w sieci i 10 godzin oglądania filmów.

Nowy MacBook trafi do sprzedaży już 10 kwietnia. Komputer dostępny będzie w trzech wariantach kolorystycznych - srebrnym, złotym i szarym. Tańsza wersja ma kosztować 1299 dolarów, natomiast droższa 1599 dolarów.

Źródła: TechCrunch, Mashable

Autor: Dawid Sych