Data publikacji:

Nowy iPod Touch

Lepszy niż kiedykolwiek.

Apple wprowadziło właśnie do sprzedaży nową generację swojego przenośnego odtwarzacza multimedialnego. Firma chwali się, że nowy iPod Touch jest najlepszym, jaki został do tej pory stworzony. Trudno się z tym nie zgodzić.

Sercem odtwarzacza jest układ A8, czyli ten sam, który znalazł się na wyposażeniu iPhone'a 6. Zapewnia on 10-krotnie większą wydajność grafiki i mniejsze zużycie baterii. Dzięki koprocesorowi M8 zapewnia też lepszy monitoring osiągnięć sportowych. Z kolei wsparcie dla API Metal pozwoli cieszyć się świetną grafiką w grach.

Nowy iPod Touch otrzymał 4-calowy ekran dotykowy Retina, nowy, 8-megapikselowy, aparat główny iSight i ulepszoną kamerę przednią Face Time HD. Nie mogło też zabraknąć wsparcia dla uruchomionej niedawno usługi Apple Music z 3-miesięcznym darmowym okresem próbnym.

Odtwarzacz dostępny jest w czterech wariantach różniących się pojemnością: 16 GB (199 dolarów), 32 GB (249 dolarów), 64 GB (299 dolarów) i po raz pierwszy w historii 128 GB (399 dolarów). Ponadto wszystkie modele iPoda dostępne są od teraz w pięciu nowych kolorach: szarym, srebrnym, złotym, różowym i niebieskim.

Źródło: Apple

Autor: Dawid Sych