Data publikacji:

Nowy Android jeszcze w tym roku!

Nowa edycja systemu Google Android, oznaczona literką M, trafi do użytkowników jeszcze w tym roku.

Od premiery Androida w wersji 5 (Lollipop) minęło już nieco czasu. Wciąż jednak relatywnie niewielu użytkowników dostało szansę skorzystania z aktualizacji do niej, a na horyzoncie majaczy już kolejna jego edycja, którego nieustalona jeszcze oficjalnie nazwa będzie zaczynać się od literki M i - tradycyjnie - nawiązywać do czegoś smacznego.

Dotychczas przecieki o terminie udostępnienia nowej odsłony Androida bazowały głównie na domysłach. Niedawno jednak, w wywiadzie dla magazynu Fast Company, dyrektor działu inżynierii - Hiroshi Lockheimer - powiedział:

Wraz z rozwojem platformy, zdajemy sobie coraz bardziej sprawę z tego, że przewidywalność jest bardzo istotna dla całego przemysłu: deweloperów, producentów, operatorów i konsumentów. Doszliśmy do wniosku, że dobrym pomysłem jest trzymanie się pewnego tempa publikowania kolejnych wersji. Przykładowo w jednym roku udostępniamy J, rok później K, w kolejnym roku L, a w tym roku udostępnimy M, żebyście mogli przewidzieć, co stanie się w kolejnym roku.

Pierwsze konkretniejsze informacje, wraz z wersją testową dla deweloperów - podobnie jak w przypadku Androida 5.0 - przekazane zostaną przy okazji konferencji Google I/O. A premiera wersji stabilnej, jeśli wierzyć zapewnieniom, powinna nastąpić gdzieś pod koniec tego roku. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na więcej szczegółów dotyczących nowych funkcji systemu. A jakie Wy najchętniej zobaczylibyście w nowej wersji nowego systemu mobilnego od Google?

Źródło: Android Authority

Autor: Robert Multan