Data publikacji:

"Nie lubię tego" na Facebooku?

Facebook pracuje nad nowym przyciskiem, który jak się okazuje nie będzie przeciwieństwem "Lubię to".

Mark Zuckerberg zapowiedział, że informatycy z Facebooka pracują nad dodaniem nowego przycisku wyświetlanego pod każdym postem na portalu. Gdy społeczność zaczęła się już cieszyć z możliwości wyrażania swojej dezaprobaty, twórca Facebooka sprecyzował o co dokładnie mu chodziło:

Nie chcemy tworzyć przycisku "Nie lubię tego" ponieważ nie chcemy zamienić Facebooka w forum, gdzie ludzie głosują pozytywnie lub negatywnie na czyjeś posty. To nie brzmi jak rodzaj społeczności, którą chcemy stworzyć. Nie chcecie uczestniczyć w procesie, gdzie ktoś dzieli się ważnym momentem w swoim życiu, a inna osoba głosuje kciukiem w dół.

Następnie jasno sprecyzował na czym polegać ma nowa funkcjonalność:

Jeśli udostępnicie coś smutnego, np. coś związanego z jakimś aktualnym kryzysem dotykającym twoją rodzinę, wtedy niekomfortowo jest polubić taki post. Wasi przyjaciele oraz inni ludzie pragną wtedy wyrazić swoje zrozumienie dla tego problemu. Myślę więc, że ważne jest aby dać takim osobom możliwość szybkiego wyrażenia emocji i podzielenia się swoimi uczuciami.

Wynika z tego, że przycisk "Nie lubię tego" prawdopodobnie nigdy (albo w odległej przyszłości) nie będzie dostępny na Facebooku. Zamiast tego Mark Zuckerberg zaproponował alternatywę, w której użytkownicy będą mogli wyrażać swoją empatię w postach, które prezentują jakąś tragedią lub skupiają się na smutnej informacji.

Źródło: The Crunch

Autor: Łukasz Morawski