Data modyfikacji:

Zabawny i krwawy gameplay Dead Island 2

Druga odsłona Dead Island to jedna z tych gier, która powstaje w prawdziwych bólach. Jakiś czas temu twórcy byli zmuszeni do nagłego przesunięcia premiery na późniejszy termin, choć i tak na premierę czekamy już dobrych kilka lat. Najnowszy materiał wideo daje jednak nadzieję na to, że studio Dambuster panuje nad sytuacją.
dead island
Pierwsza odsłona Dead Island zadebiutowała w 2011 roku i za produkcję odpowiadało polskie studio Techland. Deweloper stracił jednak prawa do tej marki, które pozostały u wydawcy, czyli Deep Silver. Rodzimi twórcy w ten sposób przystąpili do prac nad cyklem Dying Light 2 i prawdopodobnie wyszli na tym o wiele lepiej. Sequel Dead Island został bowiem zapowiedziany już w 2014 roku i od tamtej pory zaliczył kilka opóźnień premiery. A żeby tego było mało, z projektu odpadały kolejne studia – zaczęło się od niemieckiego Yager Productions, potem było Sumo Digital, a ostatecznie do finalizacji prac została zaangażowana ekipa Dambuster Studios.
To właśnie ci twórcy podzielili się z graczami nowym materiałem wideo, który w stu procentach skupia się na rozgrywce z Dead Island 2. Jeżeli produkcja miałaby wyglądać tak, jak na poniższym gameplayu, to byłoby naprawdę super. Nadal czuć tutaj ducha pierwszej odsłony, lecz całość jest jeszcze brutalniejsza, szalona i podlana jeszcze bardziej czarnym poczuciem humoru. Oprawa wizualna również prezentuje bardzo wysoki poziom, zarówno jeśli chodzi o projekty lokacji, wygląd przeciwników oraz mechanikę rozczłonkowywania żywych trupów. Dying Light 2 chyba będzie miało godnego konkurenta!
Oczywiście pod warunkiem, że dzieło Dambuster Studios w końcu trafi do sprzedaży. Aktualny termin premiery Dead Island 2 jest ustalony na 28 kwietnia 2023 roku. Zainteresowani gracze już teraz mogą składać zamówienia przedpremierowe na ten tytuł. Choć do debiutu zostało jeszcze sporo czasu, to i tak produkcja będzie dostępna na konsolach poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Oprócz tego, w Dead Island 2 zagramy także na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Deep Silver
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.