Data modyfikacji:

Najświeższe wyniki sprzedaży PlayStation 5

Sony przedstawiło szczegółowy raport finansowy obejmujący okres od 1 lipca 2021 roku do 31 czerwca 2022 roku. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jak dużo egzemplarzy konsoli PlayStation 5 zostało wysłanych do sklepów na całym świecie. W tej chwili liczba ta osiągnęła pułap 21,7 milionów sztuk. Tylko w drugim kwartale tego roku (okres od kwietnia do czerwca) na półki trafiło 2,3 mln PS5, a więc o 100 tysięcy więcej niż analogicznym czasie w ubiegłym roku.
Na dzień 31 czerwca 2022 Sony zarejestrowało 47,3 mln aktywnych subskrybentów usługi PlayStation Plus, o milion więcej niż przed rokiem. Gorsze wyniki związane są jednak ze sprzedażą oprogramowania na konsolach PS5 i PS4. W pierwszym kwartale fiskalnego roku 2022 spadała ona o 16,5 mln sztuk (w sumie 47,1 mln) w porównaniu do analogicznego okresu z 2021 roku. Co ciekawe, aż 79 procent sprzedanych gier została zakupiona za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej.
Mimo wzmagającej się recesji Sony nie traci optymizmu i nadal spodziewa się dużego zainteresowania konsumentów PlayStation 5. Tym bardziej że wciąż, z powodu problemów logistycznych, nie udaje się jej sprostać popytowi na wielu kluczowych rynkach. Firma liczy też na nadchodzącą dużymi krokami premierę nowej wersji okularów PSVR, która może dodatkowo wzmocnić przychody ze sprzedaży sprzętu i oprogramowania.